راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

نیسلون ریپورت در گزارش جدیدش شرکت‌های ایرانی را به‌عنوان برترین پذیرندگان خاورمیانه و آفریقا معرفی کرد

جدیدترین شماره نشریه نیلسون ریپورت (ژوئن ۲۰۲۰) منتشر شد که در این گزارش علاوه بر معرفی پذیرندگان برتر خاورمیانه و آفریقا، نگاهی به تراکنش‌های انجام‌شده روی شبکه کارتی سراسر دنیا، حجم خریدهای انجام‌شده و غیره نیز شده است.

نیسلون ریپورت در گزارش جدید خودش، برترین پذیرندگان منطقه خاورمیانه و آفریقا را شرکت‌های ایرانی معرفی می‌کند که به ترتیب عبارت‌اند از به‌پرداخت ملت، پرداخت الکترونیک سامان، تجارت الکترونیک پارسیان، آسان پرداخت پرشین، کارت اعتباری ایران کیش، پرداخت الکترونیک سداد و پرداخت الکترونیک پاسارگاد.

براساس گزارش نیلسون ریپورت این هفت شرکت در سال ۲۰۱۹ توانستند ۲۲/۵۱ میلیارد پرداخت کارتی به ارزش ۵۹۹/۶۴ میلیارد دلار را پردازش کنند. باتوجه به آمار و ارقام ارائه‌شده می‌توان گفت که تراکنش‌های انجام‌شده در سال ۲۰۱۹، رشد ۲۴/۱ درصدی داشته است.

بزرگترین پذیرندگان خاورمیانه و آفریقا

آمارها نشان می‌دهد که هرکدام از ۶ شرکت پذیرنده برتر ایرانی توانستند پرداخت‌های کارتی بیشتری نسبت به پذیرندگان برتر ویزا و مسترکارت در خاورمیانه و آفریقا انجام دهند. به عبارتی بیشترین میزان تراکنش‌های انجام‌شده در خاورمیانه و آفریقا توسط شرکت‌های پذیرنده ایرانی انجام شده است اما باتوجه به اینکه کارت‌های ویزا و مسترکارت در کشور ما پذیرش نمی‌شود به همین دلیل در جدول زیر رتبه شرکت‌های ایرانی نسبت به دیگر شرکت‌هایی که ویزا و مسترکارت پذیرش می‌کنند، پایین‌تر قرار گرفته است. در ادامه می‌توانید پذیرندگان برتر خاورمیانه و آفریقا را براساس میزان تراکنش‌های ویزا و مسترکارتشان مشاهده کنید.

برای مشاهده با کیفیت بالاتر می‌توانید روی عکس زیر کلیک کنید.

معرفی برترین پذیرندگان در خاورمیانه و آفریقا براساس میزان تراکنش‌های ویزا و مسترکارت

همچنین در این گزارش آورده شده که برندهای آمریکن اکسپرس، داینرز کلاب/دیسکاور، جی‌سی‌بی، مسترکارت، یونیون‌پی و ویزا روی هم رفته ۴۴۰/۹۹ میلیارد تراکنش خرید در سال ۲۰۱۹ داشتند که نسبت به سال قبلش ۱۹/۴ درصد رشد داشته است.

سهم کارت‌های ویزا از این بازار ۴۲/۰۶ درصد بوده است که در مقایسه با سال ۲۰۱۸ افت داشته است. کارت‌های یونیون‌پی سهم ۲۹/۷۵ درصدی از تراکنش‌های انجام‌شده را داشتند که نشان می‌دهد نسبت به سال قبل در بازار رشد کرده‌اند. سهم ۲۴/۵۷ درصدی کارت‌های مسترکارت از تراکنش‌های خرید سال ۲۰۱۹، رشد این شرکت نسبت به سال قبل را نشان می‌دهد و همچنین آمریکن اکسپرس، جی‌سی‌بی، داینرز کلاب/دیسکاور هم به ترتیب با سهم‌های ۱/۹۹ درصدی، ۰/۹۴ درصدی و ۰/۶۸ درصدی نسبت به سال قبل سهم‌هایشان کاهش یافته است.

وقتی در این گزارش نگاهی به حجم خریدهای انجام‌شده با کارت اعتباری می‌اندازیم متوجه می‌شویم که برندهای یونیون‌پی با سهم ۴۲/۳۲ درصدی و مسترکارت با سهم ۱۸/۰۷ درصدی در این حوزه نسبت به سال قبل رشد داشتند و درمقابل برندهای ویزا با سهم بازار ۲۹/۳۱ درصدی، آمریکن اکسپرس با سهم ۷/۳۵ درصدی، جی‌سی‌‌بی با سهم ۱/۸۷ درصدی و داینرزکلاب با سهم ۱/۰۷ درصدی نسبت به سال، افت داشته‌اند.

از طرف دیگر حجم خریدهای انجام‌شده با کارت‌های نقدی چیز دیگری نشان می‌دهد.در این بازار، یونیون‌پی با سهم ۵۵/۶۷ درصدی نسبت به سال قبل افت کرده و درعوض مسترکارت و ویزا به ترتیب با سهم‌های ۱۳/۳۷ درصدی و ۳۰/۹۶ درصدی نسبت به سال ۲۰۱۸ رشد کرده‌اند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.