راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

طرح رجیستری هم باعث توقف قاچاق تلفن‌همراه نشد

رئیس انجمن واردکنندگان موبایل و لوازم جانبی گفت: «طرح رجیستری نتوانسته قاچاق گوشی را متوقف کند، بلکه افراد گوشی را قاچاق و پس از رجیستر کردن بدون گارانتی در بازار به فروش می‌رسانند.»

حسین غروی‌رام روز یکشنبه در نشست خبری افزود: «دولت از تصمیم خوبی که درباره ممنوعیت گوشی‌های بالای ۳۰۰ یورویی گرفته بود، به دلایلی صرف نظر کرد.»

او با بیان اینکه با وجود افزایش قیمت ارز، اکنون گوشی تلفن‌همراه اصلاً گران نیست، افزود: «قاچاقچیان با قاچاق گوشی‌های بالای ۳۰۰ یورو بازار ارز را نیز برهم زدند. پیشنهاد من این است که مردم با مراجعه به تعزیرات و بازرسی وزارت صنعت از این وضعیت شکایت و خواسته خود را مطالبه کنند.»

غروی‌رام اشاره کرد: «نیروهای امنیتی باید به این مساله ورود کنند تا متوجه شویم مشکل از کجاست؟ ما ادعا کردیم قیمت موبایل در بازار از همه جای دنیا ارزان‌تر است و این ادعا را اثبات کردیم. کافیست قیمت گوشی را در آمریکا با دلار ۲۲ هزارتومانی ضرب کنید. حتی در برخی موارد گوشی‌های ما ارزان‌تر نیز است.»

رئیس انجمن واردکنندگان موبایل اضافه کرد: «واردکنندگان موبایل، سرمایه خودمان را در این راه گذاشته و بازار را تأمین کردند. برای گوشی‌های بالای ۳۰۰ یورو که به شکل قاچاق وارد شده است نه خدمات پس از فروش دارد نه از آن حمایت می‌شود.»

«قاچاقچیان بازار موبایل را برهم می‌زنند»؛ او با تاکید بر این جمله گفت: «واردکنندگان موبایل، اعتبار خودشان را در شرکت‌هایی که در کشورهای دیگر برای دور زدن تحریم‌ها دایر کردند، به خطر انداختند تا بتوانند گوشی وارد کنند اما قاچاقچیان برای ما مشکلات زیادی ایجاد کردند. باید با آن‌ها برخورد شود.»

غروی‌رام تاکید کرد:‌ «ما اکنون واردات گوشی مسافری نداریم. گوشی‌های زیادی به اسم مسافری قاچاق و رجیستر می‌شوند.»

منبع ایرنا
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.