راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

ارزش واردات تلفن همراه در دو ماهه امسال نسبت به دو ماهه سال گذشته ۶۰۶ درصد رشد داشته است

فدراسیون فاوا گزارش می‌دهد: جهش واردات موبایل در دو ماهه نخست ۱۳۹۹

در میان ۱۰ قلم عمده کالاهای وارداتی به کشور طی دو ماه منتهی به اردیبهشت امسال، جهش واردات گوشی تلفن همراه چه از نظر وزنی و چه از نظر ارزشی، موجب شده تا بیشترین رشد در بین این ۱۰ قلم به این کالا اختصاص پیدا کند.

به گزارش فدراسیون فاوا، بر اساس آمار سازمان توسعه تجارت، در دو ماه منتهی به اردیبهشت امسال، ۴۱۰ تن گوشی تلفن همراه به ارزش ۱۷۴ میلیون دلار به کشور وارد شد و سهم ارزشی ۳٫۵ درصدی را از کل ارزش واردات کشور طی این بازه زمانی به خود اختصاص داد. ارزش واردات گوشی تلفن همراه در دوماهه امسال نسبت به دو ماهه سال گذشته ۶۰۶ درصد رشد داشته است و وزن واردات این کالا افزایش ۲۴۹ درصدی را تجربه کرده است.

گوشی تلفن همراه در تقسیم‌بندی جدید سازمان توسعه تجارت (کالاهای سرمایه‌ای، کالاهای سرمایه‌ای ضروری، کالاهای واسطه‌ای، کالاهای واسطه‌ای ضروری، کالاهای مصرفی، کالاهای مصرفی ضروری)، در رده کالاهای مصرفی قرار گرفته است.

«گندم»، «ذرت دامی»، «گوشی تلفن همراه»، «کنجاله سویا»، «الکترودها از نوع مورد استفاده در کوره»، «لوبیای سویا»، «جو به استثنای بذر»، «قند و شکر از نیشکر» و «ماشین آلات و دستگاه‌های کار کردن روی مواد پلاستیکی» به ترتیب ۱۰ قلم عمده کالاهای وارداتی در دو ماه منتهی به اردیبهشت سال جاری بوده است.

منبع فدراسیون فاوا
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.