راه پرداخت؛ پرمخاطب‌ترین رسانه فین‌تک ایران

گزارش اقتصادی خردادماه شاپرک منتشر شد

طبق گزارش شاپرک علی‌رغم افزایش تراکنش‌ها در خردادماه، ارزش تراکنش‌ها روندی نزولی داشته است

0

طبق گزارش اقتصادی خردادماه شاپرک تعداد تراکنش‌های خردادماه نسبت به ماه قبل افزایش یافته اما در مبلغ تراکنش با کاهش روبه‌رو بوده است. در خردادماه دو میلیارد و ۷۳۱ میلیون تراکنش به ارزش ۳.۸۸۶.۳۸۰.۱۹۷ میلیون ریال انجام شده است.

اردیبشهت‌ماه ۱۳۹۹
خردداماه ۱۳۹۹

تعداد ابزارهای شاپرکی در مجموع نسبت به اردیبهشت ماه رشد ۱/۳۶ درصدی را تجربه کرده‌اند که به نظر می‌رسد سبب این تغییر، افزایش ۱/۴۸ درصدی تعداد ابزار کارت‌خوان فروشگاهی است. ابزارهای پذیرش اینترنتی در خردادماه ۱۳۹۹ نسبت به اردیبهشت‌ماه رشد ۱/۰۲ درصدی را تجربه کرده‌اند و تعداد ابزار پذیرش موبایلی نیز در مدت مشابه با افزایش ۰/۸۶ درصدی همراه بوده است.


سهم شرکت‌های پی‌اس‌پی در تعداد و مبالغ تراکنش


طبق این گزارش به‌ترتیب شرکت‌های به‌پرداخت ملت، پرداخت الکترونیک سامان، تجارت الکترونیک پارسیان، آسان پرداخت پرشین و ایران کیش بیشترین سهم را از نظر تعداد تراکنش‌های شاپرکی در خرداد‌ماه ۱۳۹۹ داشته‌اند.

به ترتیب شرکت‌های به‌پرداخت ملت، پرداخت الکترونیک سامان، تجارت الکترونیک پارسیان و کارت اعتباری ایران کیش بیشترین سهم را از نظر مبلغ تراکنش‌های شاپرکی در خرداد‌ماه ۱۳۹۹ داشته‌اند.


سهم بانک‌ها در تعداد و مبالغ تراکنش


براساس آمار منتشرشده در این گزارش به ترتیب بانک‌های ملت، ملی، صادرات، سپه و کشاورزی بیشترین سهم پذیرندگی از کل مبلغ تراکنش‌های شاپرکی را در خرداد‌ماه ۱۳۹۹ داشته‌اند.

براساس آمار منتشرشده در این گزارش به ترتیب بانک‌های ملت، ملی، صادرات، سپه، کشاورزی و پارسیان بیشترین سهم پذیرندگی از کل تعداد تراکنش‌های شاپرکی را در خرداد‌ماه ۱۳۹۹ داشته‌اند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.