راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

افتتاح بزرگترین مرکز داده غرب و شمال‌غرب کشور در تبریز

بزرگ‌ترین مرکز داده غرب و شمال‌غرب کشور در تبریز به صورت ویدیو کنفرانس و با حضور رئیس مجلس و وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افتتاح شد. این مرکز که در فضای ۳۰۰۰ مترمربع و ۳ طبقه با ۲۵۰ رک نصب شده افتتاح شد، قابلیت افزایش به ۳۵۰ رک را دارد. مرکز بزرگ داده شمالغرب و غرب کشور، ظرفیت ۱۵۰۰ سرور فیزیکی و ظرفیت ۱۶۰۰۰ سرور مجازی را دارد.

به گزارش تسنیم، هدف از افتتاح و راه اندازی این مرکز، تقویت زیرساخت‌های مخابراتی و فناوری اطلاعات است و زیرساخت‌های خدمات ابری نیز ایجاد می‌شود.

ارتقا و پایداری شبکه خدمات همراه اول، توزیع متوازن ترافیک شبکه، اتصال به نقاط تبادل اینترنت و تقویت چرخه محتوا، کمک به ایجاد خدمات ارتباطی در روستاها و هوشمندسازی مدارس، ایجاد بستر مناسب برای فعالیت کسب و کارهای نو و ایجاد بستر مناسب برای شرکت‌های تأمین کننده خدمات شبکه‌های اجتماعی پیام رسان‌ها از دیگر اهداف افتتاح و راه اندازی این مرکز در تبریز است.

برای این پروژه بیش از ۳۵۰ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است که با تکیه بر دانش فنی بومی و استعدادهای داخلی ایجاد و راه اندازی شده و قرار است بستر لازم برای ارائه سرویس‌های دیجیتال نوین هم فراهم شود.

منبع تسنیم
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.