راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

توسن و رایتل با هدف صدور امضای الکترونیکی، با یکدیگر تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

توسن و رایتل برای اجرایی‌کردن امضای الکترونیکی روی سیم‌کارت با یکدیگر تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند؛ طبق این تفاهم‌نامه شرکت اعتماد هوشمند آینده از شرکت‌های گروه توسن و شرکت اطلاع‌رسانی داتک از شرکت‌های گروه رایتل برای پیاده‌سازی امضای الکترونیکی روی سیم‌کارت‌های رایتل با یکدیگر به توافق رسیدند.

به گزارش پیوست، طبق این تفاهم‌نامه هلدینگ توسن از این پس برای صدور امضای الکترونیکی از بستر سیم‌کارت‌های رایتل بهره خواهد برد و رایتل نیز که پیش از این به دنبال دریافت مجوز مرکز میانی بود تا بتواند از طریق آن امضای الکترونیکی به کاربرانش ارائه دهد، از مرکز میانی «اعتماد هوشمند» استفاده خواهد کرد.

سال گذشته شرکت اعتماد هوشمند آینده به عنوان یکی از شرکت‌های خصوصی مجوز مرکز میانی را از مرکز ریشه دریافت کرد و از همان زمان برنامه‌ریزی برای صدور امضای الکترونیکی همراه را در دستور کار خود قرار داد. اعتماد هوشمند از زمان دریافت مجوز مرکز میانی، برنامه‌ریزی برای تعریف امضای الکترونیکی روی یک عنصر امن (secure element) سیم‌کارت را جزو برنامه‌های خود قرار داده بود.

طبق پیش‌بینی‌های صورت گرفته با اجرایی‌شدن این تفاهم‌نامه و صدور امضا از این طریق، سایر بسترهای احراز هویت دیجیتال گروه توسن نیز به امضای الکترونیکی متصل خواهند شد و کسب‌وکارهای طرف قرارداد با این شرکت می‌توانند مشتریان خود را از این طریق احراز هویت کنند. هچنین کسب‌وکارهای مرتبط با گروه رایتل نیز می‌توانند برای ارائه سرویس‌های احراز هویت مورد نیاز خود از این بستر استفاده کنند.

امضای الکترونیکی صادر شده از این طریق با توجه به اتصال مرکز میانی «اعتماد هوشند» به ریشه قابلیت خوانده شدن در سایر بسترهای امضای الکترونیکی را خوهد داشت و دارندگان این امضا می‌توانند از این امضا در تمامی بانک‌ها بهره‌مند شوند.

منبع پیوست
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

حامیان راه پرداخت