راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

کوپن رفت ولی کوپن الکترونیکی می‌آید

همین چند وقت پیش بود که زمزمه بازگشت کوپن در قالب کارت الکترونیک در پس بحران مرغ و کالاهای اساسی از بهارستان نهم شنیده می شد و حتی اعلام شد بازگشت کالاهای کوپنی در قالب طرح ۹ ماده‌ای در مجلس بررسی خواهد شد.

حالا اما زمزمه های بازگشت کوپن در قالب کارت‌های الکترونیکی رنگ و بوی جدی تری به خود گرفته تا بار دیگر از کوپنی کردن کالاهای اساسی و بازگشت به دهه ۶۰ در دستور کار دولت و مجلس قرار بگیرد و دولت که تا کنون این مساله را تکذیب می کرد در نشست های اقتصادی دولت-مجلس در این باره با بهارستان نشین ها به توافق برسد!

این کمک‌ها قرار است علاوه بر پرداخت یارانه نقدی و غیرنقدی به اقشار ضعیف و کم درآمد جامعه به صورت سبد کالایی و کارت اعتباری خرید در اختیار ۲دهک پایین جامعه قرار بگیرد.

copon-1-way2pay-91-11-04

جعفر قادری، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس نیز گفته : قرار است طرحی که بر اساس آن کالاهای اولیه و اساسی برای اقشار کم درآمد و ضعیف جامعه در قالب سبد کالا و کارت خرید الکترونیکی فراهم می‌شود، ارائه شود و این موضوع در کمیسیون در قالب طرحی ۲ فوریتی در حال بررسی است و البته قرار شده موضوع از سوی آقای احمد توکلی نماینده تهران پیگیری شود.

حالا باید منتظر ماند و دید کار کوپن الکترونیکی به کجا می‌رسد.

منبع: عصر ایران

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.