راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

حکیمی: تحریم‌ها تاثیری بر بانکداری الکترونیک ندارد!

مدیرکل فناوری اطلاعات و ارتباطات بانک مرکزی با اعلام اینکه تحریم‌ها تاثیری بر بانکداری الکترونیک ندارد، گفت: انحرافات استفاده از سیستم‌های الکترونیک رفع می‌شود.

ناصر حکیمی در گفتگو با مهر از ایجاد توان فنی مناسب در کشور به منظور توسعه بانکداری الکترونیک و استفاده از این تکنولوژی خبر داد و گفت: در این بخش بدون توجه به تحریم‌ها، استانداردهای مورد نیاز رعایت و در اختیار مشتریان قرار می گیرد.

مدیرکل فناوری اطلاعات و ارتباطات بانک مرکزی اظهار داشت: صنعت بانکی و پرداخت، صنعتی کاملا استاندارد است و شرکت‌های داخلی در حال حرکت به این سمت هستند که بتوانند مطابق با استانداردهای بین المللی، نیازهای داخلی را به صورت بومی تامین کنند.

حکیمی با اشاره به استفاده از استانداردهای بین المللی در حوزه بانکداری الکترونیک، گفت: در سال‌های اخیر به دلیل رشد سریع استفاده از تکنولوژی در بانکداری الکترونیک و راه اندازی طرح هایی ماند شاپرک برخی انحرافات در اجرای سیستم ها پیش آمده است که هم اکنون درصدد هستیم استفاده از امکانات را به رویه های معمول برگردانیم.

این مقام مسئول در بانک مرکزی درباره احتمال تاثیر تحریم‌ها در استفاده از استانداردهای بانکداری الکترونیک در کشور، گفت: در حال حاضر تمامی سیستم‌های فنی با پروتکل ها و نظامات استانداردی با یکدیگر صحبت می کنند؛ بنابراین این موضوع ارتباطی با تحریم ها پیدا نمی کند.

منبع: مهر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.