راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

بانک مرکزی آمریکا نسبت به آسیب‌پذیری شدید بازارهای مالی به خاطر کرونا هشدار داد

0

بانک مرکزی فدرال آمریکا نسبت به آسیب‌پذیری شدید بازار‌های مالی این کشور به خاطر تبعات شیوع کرونا هشدار داد. بانک مرکزی فدرال آمریکا در آخرین گزارش خود درباره ثبات مالی در این کشور گفت: «شیوع ویروس کرونا در جهان مخاطرات جدی را برای بازارهای مالی ایجاد کرده است.»

در این گزارش آمده است اگرچه اقدامات بانک مرکزی فدرال آمریکا و دیگر سازمان‌ها به بهبود اوضاع اقتصاد آمریکا منجر شده و نظام بانکی این کشور توانسته در برابر فشارها تاب بیاورد اما در صورت تداوم روند شیوع و یا بدتر شدن اوضاع از آنچه پیش‌بینی می‌شود ریسک‌های بسیار بزرگی پیش روی بخش‌های مالی اقتصاد آمریکا وجود دارد.

براساس گزارش بانک مرکزی آمریکا شیوع کووید ۱۹ ریسک‌های بسیار شدیدی را برای شرکت‌های آمریکایی در تمام سطوح و همچنین میلیون‌ها خانوار این کشور ایجاد کرده است. این بانک معتقد است روند بهبود اوضاع نسبت به شرایطی که شیوع کرونا ایجاد کرده، دشوار خواهد بود.

بانک مرکزی آمریکا می‌گوید: «فشار مالی که در صورت تداوم شیوع کرونا ایجاد خواهد شد، باعث می‌شود تا شرکت‌های آمریکایی درآمد خود را از دست داده و خانوارهای آمریکایی بدون حقوق باقی بمانند.

در گزارش این بانک آمده است در کوتاه‌مدت هیچ‌کس در آمریکا از تبعات اقتصادی شیوع کرونا از جمله تأخیر در بازپرداخت دیون، ورشکست‌شدن، مجبور شدن به فروش دارایی، و یا از دست‌رفتن ارزش دارایی مصون نیست.

این گزارش نشان می‌دهد مقامات بانک مرکزی آمریکا نگران بدتر شدن اوضاع هستند و هشدار داده‌اند آسیب‌پذیری بخش مالی اقتصاد آمریکا در برابر تبعات شیوع ویروس کرونا در کوتاه‌مدت بسیار جدی خواهد بود.

منبع فارس

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.