راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

عبور کاربران بانکداری همراه از مرز یک میلیارد تا سال ۲۰۱۷

بررسی‌های موسسه Juniper Research نشان می‌دهد تعداد کاربران خدمات بانکداری همراه تا سال ۲۰۱۷ از مرز یک میلیارد نفر خواهد گذشت.

تا چند سال آینده ارائه چنین خدماتی به منبعی کلان برای درآمدزایی بانک‌ها مبدل خواهد شد. اگرچه ارائه خدمات بانکداری همراه از اواخر دهه ۹۰ میلادی آغاز شده، اما در آن زمان تنها ژاپنی‌ها بودند که از چنین خدماتی استقبال کردند.

در سال‌های اخیر استقبال از چنین خدماتی بیشتر شده و به عنوان مثال انتظار می‌رود تا سال ۲۰۲۰ یک سوم انگلیسی‌ها از گوشی‌هایشان برای این کار استفاده کنند. همچنین دو سوم بانک‌ها امیدوارند تا سال ۲۰۱۷ همه مشتریانشان به‌نحوی از خدمات بانکداری همراه استفاده کنند. عموم بانک‌ها برای تسهیل دسترسی به چنین خدماتی برنامه‌های همراه رایگانی را ارائه می‌دهند. استفاده از این خدمات بیشتر در میان افراد ۱۸ تا ۲۴ ساله، دارای تحصیلات عالی و در سطح مدیران و سرمایه‌گذاران طرفدار دارد.

البته در این زمینه هم چالش‌ها و موانع جدی وجود دارد. به‌عنوان مثال می‌توان به نگرانی‌های امنیتی و احتمال حملات بدافزاری اشاره کرد. در میان کشورهای در حال توسعه هند از پتانسیل خوبی برای ارائه خدمات بانکداری همراه برخوردار است. ارائه خدمات بانکداری همراه در این کشور از سال ۲۰۰۲ با ارائه خدمات بانکداری پیامکی شروع شد و با توجه به ضریب نفوذ ۲/۷۴ درصدی گوشی‌های همراه در این کشور آینده خوبی برای صنعت بانکداری همراه در هند پیش‌بینی می‌شود.

منبع: فارس

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.