راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه فیروزه به‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز کرد

گروه مالی فیروزه پس از کسب موفقیت‌ در زمینه سرمایه‌گذاری‌های جسورانه و با توجه به چشم‌انداز روشن در صنعت تکنولوژی ایران، در راستای تداوم سرمایه‌گذاری‌های آتی این گروه اقدام به تأسیس صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه کرده است.

این صندوق که پذیره‌نویسی آن از هفته آتی طی شش روز کاری نزد شرکت فرابورس ایران عملیاتی می‌شود، با سرمایه ۵۰ میلیارد تومانی در سه سال آتی اقدام به سرمایه‌گذاری این منابع در شرکت‌های تکنولوژی محور ایرانی بدون تمرکز بر صنعت خاص خواهد کرد. برای اولین‌بار این فرصت برای سرمایه‌گذاران بالقوه حقیقی و حقوقی کشور فراهم شده که در فعالیت‌های سرمایه‌گذاری جسورانه گروه فیروزه مشارکت کنند.

سابقه سرمایه‌گذاری‌های جسورانه گروه مالی فیروزه در بخش اینترنت و اقتصاد دیجیتال به اوایل دهه ۹۰ و همگام با توسعه زیرساخت‌های ملی در حوزه اینترنت کشور باز می‌گردد. گروه مالی فیروزه در کارنامه خود سرمایه‌گذاری‌ در استارت‌آپ‌هایی همچون شیپور، الوپیک، داستان‌من و همچنین بنگاه‌های ارزشمندی چون سرآوا (به‌عنوان مؤسس) و آواتک را دارد.

از دیگر فعالیت‌های این گروه، تأسیس مرکز رشد کنترل‌تک به منظور پیاده‌سازی نمونه‌های جهانی در مقیاس ملی و همچنین ارائه خدمات مشاوره مالی و سرمایه‌گذاری به استارت‌آپ‌هایی همچون اسنپ، جیبیت، تخفیفان، الوپیک و شیپور بوده‌ است.

گروه مالی فیروزه اولین شرکت بین‌المللی در بازار سرمایه ایران است که در سال ۱۳۸۴ با هدف جذب و مدیریت سرمایه‌های داخلی و خارجی در بازار بورس تهران آغاز به کار کرد و به تدریج فعالیت‌های خود را برای ارائه خدمات متنوع مالی به سرمایه‌گذاران و کسب‌وکارها گسترش داد.

مجموعه خدمات و محصولات ارائه شده توسط گروه مالی فیروزه شامل صندوق‌های سرمایه‌گذاری، مدیریت دارایی، خدمات بازار سرمایه در کنار خدمات کارگزاری اوراق بهادار مانند پذیرش شرکت‌ها، عرضه اولیه، انتشار اوراق، عرضه خصوصی سهام، سهامداری اختصاصی، ادغام و تملیک و مشاوره مالی است.

علاقه‌مندان می‌توانند از طریق کارگزاری‌های عضو فرابورس اقدام به خرید واحدهای صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه فیروزه در بازار ابزارهای نوین مالی فرابورس ایران کنند. اطلاعات و ضوابطی که این صندوق بر اساس این مفاد فعالیت خواهد کرد در اساسنامه و امیدنامه آن درج شده که موارد فوق‌الذکر از طریق این نشانی در دسترس عموم است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.