راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

سازمان فاوای شهرداری به عنوان یکی از سازمان‌های برتر در حوزه مدیریت امنیت اطلاعات، معرفی شد

مرکز داده (دیتاسنتر) شهرداری تهران که مدیریت آن بر عهده سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات است، از سوی مرکز افتای ریاست جمهوری برای سومین سال متوالی به عنوان یکی از سازمان‌های برتر در حوزه مدیریت امنیت اطلاعات، معرفی شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات ارتباطات شهرداری تهران، مرکز افتای ریاست جمهوری گواهینامه سیستم مدیریت امنیت اطلاعات بر اساس استاندارد ISO/IEC 27001:2013 را که سازمان در سال ۹۶ برای مرکز داده شهرداری تهران موفق به اخذ آن شده بود، برای دومین سال متوالی تمدید کرد.

در این ممیزی مراقبتی، کلیه مستندات و روش‌های اجرایی به همراه سوابق اجرایی و فنی امنیتی بررسی شده است. سپس انطباق مستندات تهیه شده با چگونگی اجرای فنی آن از بعد حفظ سه پارامتر محرمانگی، صحت و دسترس‌پذیری تمامی دارایی‌های اطلاعاتی سنجیده شد و به‌کارگیری چارچوب مدیریت مخاطرات امنیت اطلاعات، به حداقل رساندن مخاطرات امنیتی، ایجاد سایر فرآیندهای امنیتی مطابق با الزامات و کنترل‌های استاندارد بین‌المللی ISO/IEC 27001:2013 بررسی و مورد تأیید قرار گرفت.

همچنین در فرایند این ممیزی، کل واحدهای مرتبط با مرکز داده شهرداری تهران از جمله معاونت شبکه و امنیت، معاونت نرم‌افزار، معاونت برنامه‌ریزی و توسعه شهری، معاونت مالی و اداری بر اساس فرآیندهای استاندارد ایزو ۲۷۰۰۱:۲۰۱۳ ممیزی شدند.

از جمله مزیت‌های به‌کارگیری این استاندارد می‌توان به شناسایی مخاطرات به صورت سیستماتیک، حفظ و ارتقای محرمانگی، یکپارچگی و دسترس پذیری اطلاعات و در نتیجه بهبود مداوم کسب‌وکار و ایمن‌سازی کلیه دارایی‌ها و سرویس‌های مرکز داده شهرداری تهران اشاره کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.