راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

آخرین خبر از میزان: تشکیل کمیته‌های استانی تعیین تکلیف واگذاری کارت‌های اعتباری

به گزارش راه پرداخت رئیس کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور از تشکیل کمیته‌های استانی تعیین تکلیف واگذاری کارت‌های اعتباری کارگران در قالب طرح میزان خبر داد و گفت: مدیران کل بازرگانی و صنعت، تعاون، کار و رفاه، نماینده استانداری و کارگران و کارفرمایان؛ اعضای کمیته‌ها را تشکیل می‌دهند.

اولیاء علی بیگی در گفتگو با مهر از تشکیل کمیته های استانی تعیین تکلیف واگذاری کارت های اعتباری خرید 1 میلیون و 500 هزار تومانی کارگران خبر داد و گفت: در قالب این کمیته ها، سازوکار واگذاری کارت ها به کارگران مشخص خواهد شد.

وی از آغاز به کار همزمان این کمیته ها در استان های مختلف کشور سخن گفت و بیان داشت: در قالب کمیته طرح میزان، موضوعات مربوط به واگذاری کارت های خرید اعتباری پیگیری و اجرایی می شود.

این مقام مسئول کارگری کشور بیان داشت: قطعا در زمینه واگذاری کارت های اعتباری کارگران باید یک فازبندی و اجرای مرحله ای در نظر گرفته شود.

علی بیگی واگذاری یکجای کارت های اعتباری به حدود 9 میلیون نفر کارگران را غیرممکن دانست و تاکید کرد: نه حجم اعتبارات بانکی چنین اجازه ای را می دهد و نه اینکه امکانات موجود خواهد توانست چنین پروژه بزرگی را یکجا اجرایی کند، بنابراین اجرای مرحله ای کار در دستور خواهد بود.

رئیس کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور با تشبیه مراحل و روند کار واگذاری کارت های اعتباری کارگران به طرح واگذاری سهام عدالت، تصریح کرد: امیدواریم طبق پیش بینی های صورت گرفته واگذاری کارت های اعتباری کارگران از هفته دولت آغاز شود.

وی در این خصوص که آیا بحث ایجاد خطوط اعتباری جدید توسط بانک ها به صورت کلی منتفی شده است؟ خاطر نشان کرد: از ابتدا نیز قرار نبوده است که برای این کار خط اعتباری جدیدی ایجاد شود.

به گفته علی بیگی، هم اکنون بانک ها برای این منظور برخی برنامه ریزی ها را صورت داده اند و به صورت کلی تامین منابع مربوط به کارت های اعتباری کارگران از محل منابع داخلی بانک ها صورت می گیرد.

این مقام مسئول کارگری ادامه داد: در شرایط فعلی نیز کارها طبق توافقات قبلی صورت گرفته در وزارتخانه های بازرگانی و کار سابق دنبال می شود.

وی ایجاد یک سامانه مجازی برای انجام کار ثبت نام از کارگران متقاضی دریافت کارت های اعتباری خرید 1 میلیون و 500 هزار تومانی را از دیگر برنامه های این طرح اعلام کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.