راه پرداخت؛ پرمخاطب‌ترین رسانه فین‌تک ایران

ایران کیش چه محصولاتی را در حوزه پرداخت ارائه می‌دهد؟

0

ایران کیش به دنبال ایجاد یک تراکنش امن با هدف ارائه سرویس مطلوب به مشتری تلاش داشته تا در راستای تعامل بیشتر با شبکه پرداخت، محصولات متنوع‌تری را البته با کیفیت بهتر ارائه دهد. شبکه پرداخت اجزای مختلفی دارد، اگر سوییچ شتاب و شاپرک را کنار بگذاریم، بانک پذیرنده بانک صادرکننده کارت و خود پذیرنده و دارنده کارت اجزای این شبکه پرداخت هستند.

به گزارش روابط عمومی شرکت ایران کیش، این شرکت یکی از موارد قابل اهمیت را در این می‌داند تا محصولات و خدماتش هرگز به صورت جزایر جدا افتاده‌ای از یکدیگر نباشد، بلکه تمامی آنان در ارتباط با یکدیگر عمل کنند و البته در کنار هم توسعه یابند چیزی شبیه به یک زنجیره. در ادامه نگاهی کوتاه به این زنجیره به هم پیوسته ایران کیشی خواهیم داشت.

پات

اپلیکیشن پات، یکی از کلیدی‌ترین محصولات این زنجیره است، نرم‌افزار پرداختی که تلاش داشته تا در طول مدت فعالیت خود هر ماه یک یا چند قابلیت جدید به خود اضافه کند، سامانه پرداخت موبایلی پات منظومه‌ای از خدمات مالی، رفاهی و … را به صورت امن، سریع و ساده به همراهان خود ارائه می‌دهد، در کنار این از برخی مزایایی بهره مند است که در سایر اپلیکیشن‌ها کمتر می‌بینیم.

نرم‌افزار پات خیلی فراتر از پرداخت قبوض و شارژ و … درطول دوسال اخیر رشد داشته است. این نرم‌افزار به عنوان نخستین نرم‌افزار چند زبانه پرداخت که قابل استفاده برای روشن‌دلان به صورت شنیداری نیز هست، یکی از محصولاتی است که ایران کیش امسال به طور ویژه به آن توجه داشت.

درگاه پرداخت اینترنتی

ایران‌کیش موفق شده تا در ماه‌های گذشته رشد چشمگیر و فراتر از انتظاری در درگاه‌های پرداخت اینترنت داشته باشد. درگاه پرداخت اینترنتی ایران کیش در سال جدید تراکنش‌های مالی مطلوب‌تر و گسترده‌تری برای وب‌سایت‌ها، فروشگاه‌های اینترنتی و سایر پایگاه‌های تجارت‌الکترونیکی فراهم کرده است و بناست تا موارد بیشتری را نیز تحت پوشش خود قرار دهد. افزایش پنج برابری تراکنش‌ها در درگاه‌های اینترنتی این شرکت بیانگر موفقیت ایران کیش دراین حوزه طی سال جاری است.

صندوق فروشگاهی (هایپرپات)

از سویی دیگر هایپرپات، یا صندوق فروشگاهی ایران کیش نیز جزو ابزارهایی است که این شرکت آن را در سال ۹۸ فراموش نکرده است. صندوق فروشگاهی یا هایپرپات اطلاعات خرید، فروش و سایر هزینه‌های یک واحد شغلی را به صورت مکانیزه ثبت و محاسبه کرده و در خاتمه برای مشتریان خود براساس خرید انجام شده امکان صدور فاکتور به همراه جزئیات را فراهم می‌کند.

همچنین هایپرپات به جهت مدیریت و تسریع در امور از بارکدخوان و چاپگر صورتحساب نیز استفاده می‌کند، این روش شیوه‌ای نوین در مدیریت هزینه‌های یک کسب‌وکار است که با پیشرفت تکنولوژی در همه جای دنیا فراگیر شده است. مزیت توسعه روش‌های نوین استفاده از هایپرپات به عنوان مکمل پاپانه‌های فروش (pos) برای مشتریان زمینه‌های لازم در مواردی از جمله: سرعت کار، کاهش خطا، مدیریت مالی، استفاده بهینه از منابع و … را مهیا کرده است.

یکی دیگر از مهم‌ترین مزایای هایپرپات واگذارکردن رایگان این ابزار به عنوان تجهیزاتی ماندگار و گران قیمت به پذیرندگان منتخب است. در فروش صندوق‌های فروشگاهی در حال حاضر این شرکت بازارهای هدف خاصی را مدنظر قرارداده و تا پایان امسال عرضه چند هزار از آن در دستور کار است. 

هم پات

M-POS یا هم‌پات نسخه کارت‌خوان فروشگاهی ایران کیش است که از طریق اتصال به موبایل یا تبلت و … امکان انجام تراکنش بانکی ایجاد می‌شود. استفاده از این مدل کارت‌خوان، برای اشخاصی که دارای مشاغل سیار هستند، کاربرد عملیاتی بیشتری دارد چرا که حمل‌ونقل این دستگاه به راحتی انجام می‌شود.

پایانه‌های M-POS هزینه‌ای به مراتب ارزان‌تر از پایانه‌های موجود دارند، کاهش در هزینه‌های مربوط به رسید تراکنش (با حذف رسید کاغذی) و افزایش سرعت انجام تراکنش با استفاده از بستر دیتای سیم کارت از ویژگی‌های این محصول است. در عین حال که امکان ارسال رسید توسط پیامک و یا ایمیل نیز از طریق آنها وجود دارد. ویژگی‌های هم‌پات، باعث شده تا این محصول نیز با استقبال خوبی از سوی مخاطبان در سال ۹۸ روبه‌رو شود.

Pin pad

پین‌پد ابزاری برای جلوگیری از پژواک (بلند اعلام کردن) رمز که به صورت یکپارچه و متمرکز در یک دستگاه ارائه شده، بارکد، کارت‌خوان بانکی، چاپگر رسید پرداخت و … را نیز در خود می‌تواند داشته باشد. محصولی که به صورت رایگان در اختیار پذیرندگان قرار گرفت. پین‌پد ابزاری است که مانع جلوگیری از تعویض کارت‌خوان‌های قدیمی نیز شد. پذیرندگان طی ماه‌های گذشته استفاده از پین‌پد را به عنوان راهکار مناسبی برای امنیت مشتری و البته سرعت دانسته‌اند.

دستگاه‌های کارت‌خوان

دستگاه‌های کارت‌خوان ایران کیش اما همچنان به عنوان یکی از بزرگترین‌ها و برترین‌های این شرکت هستند. ایران کیش همواره  از لحاظ تعداد پایانه‌های فروش در میان سایر شرکت‌های پرداخت دست برتری دارد. این شرکت یکی از سردمداران، پرداخت الکترونیکی در حوزه دستگاه‌های کارت‌خوان و pos بوده و با ارتقا و بهبود دستگاه‌های خود یکی از بزرگترین های کشور در این عرصه باقی مانده است.

ازهمین رو بی‌تردید این محصول به عنوان قدیمی‌ترین و البته پرتراکنش‌ترین محصولات ایران کیش در راستای این زنجیره مشغول به فعالیت است. هرچند سیاست این شرکت در سال جدید آن بوده است تا در کنار دستگاه‌های کارت‌خوان، حضور خود را در سایر محصولات خود از جمله پات و درگاه‌های اینترنتی گسترش دهد؛ اما هیچ گاه ازاین محصول نیز غافل نشده است.

مسیر آینده

ایران کیش در پس تمامی این محصولات تلاش دارد تا با شناسایی نقش‌های کلیدی در شبکه پرداخت شرایطی را فراهم کند تا نتیجه آن ایجاد محیط تعاملی برای رشد و تعالی طرف‌های درگیر در پرداخت باشد. این شرکت درطی ماه‌های گذشته سعی کرده است تا این مهم را به صورت جدی‌تری انجام داده و به ثمر بنشاند. در همین راستا طی هفته‌های آتی گام‌های موثرتری را نیز دراین زمینه برخواهد داشت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.