راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

شاپرک گزارش اقتصادی مهرماه ۹۸ را منتشر کرد

شماره ۵۲ «گزارش اقتصادی شاپرک»، بولتن تخصصی شرکت شبکه الکترونیکی پرداخت کارت (شاپرک)، حاوی اطلاعاتی از وضعیت پرداخت الکترونیک کشور در مهرماه ۹۸ منتشر شد.

گزارش شماره ۵۲ «گزارش اقتصادی شاپرک» در پنج بخش اصلی بر موضوعاتی چون «جایگاه شاپرک در اقتصاد ملی»، «شاخص‌های عملکردی شاپرک در مهرماه ۹۸»، «کیفیت انجام خدمات پرداخت الکترونیک کارتی»، «بررسی عملکرد کلی شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات پرداخت» و «بررسی وضعیت بانک‌های صادرکننده و پذیرنده» متمرکز شده است.

گزارش اقتصادی شاپرک به‌صورت دوره‌ای در راستای رسالت شاپرک مبنی‌بر اطلاع‌رسانی در فضای پرداخت الکترونیک کشور منتشر می‌شود و هدف از انتشار آن کمک به فعالان حوزه پرداخت الکترونیک کشور در عرصه‌های تصمیم‌گیری و اجرایی است. نسخه PDF گزارش اقتصادی مهرماه شاپرک در دسترس قرار گرفته است. در ادامه به آماری منتخب از این گزارش اشاره می‌شود.

بر اساس گزارش شاپرک، در مهرماه ۹۸، بیش از ۲میلیارد و ۲۶۳میلیون تراکنش به ارزش بیش از ۲۵۳۴ میلیون‌میلیون ریال در شبکه شاپرک انجام شده است. از این تعداد، ۸۷.۶۹ درصد تراکنش‌ها از طریق کارت‌خوان بوده و سهم ابزار پذیرش اینترنتی و ابزار پذیرش موبایلی، به ترتیب ۶.۲۵ و ۶.۰۶ درصد بوده است.

طبق این گزارش به‌ترتیب شرکت‌های به‌پرداخت ملت، پرداخت الکترونیک سامان، تجارت الکترونیک پارسیان، آسان پرداخت پرشین و ایران کیش بیشترین سهم را از نظر تعداد تراکنش‌های شاپرکی در مهرماه ۹۸ داشته‌اند.

به ترتیب شرکت‌های به‌پرداخت ملت، پرداخت الکترونیک سامان، ایران کیش، تجارت الکترونیک پارسیان و پرداخت الکترونیک سداد بیشترین سهم را از نظر مبلغ تراکنش‌های شاپرکی در مهرماه ۹۸ را داشته‌اند.

به ترتیب بانک‌های ملت، ملی، صادرات، کشاورزی، سپه و پارسیان بیشترین سهم پذیرندگی از کل تعداد تراکنش‌های شاپرکی را در مهرماه ۹۸ داشته‌اند.

به ترتیب بانک‌های ملت، ملی، صادرات، کشاورزی، سپه و تجارت بیشترین سهم پذیرندگی از کل مبلغ تراکنش‌های شاپرکی را در مهرماه ۹۸ داشته‌اند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.