راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

اولین رویداد محاسبات شناختی در مرکز نوآوری گروه بهسازان فردا برگزار شد

0

مرکز نوآوری پل‌وینو روز گذشته میزبان رویدادی در حوزه محاسبات شناختی بود. محاسبات شناختی ایجاد تلفیق میان هوش مصنوعی و علوم شناختی است.

به گزارش روابط عمومی گروه بهسازان فردا، محاسبات شناختی یکی از حوزه‌های جدید در روندهای فناوری است که به عنوان ایده‌آل هوش مصنوعی تلقی می‌شود. محاسبات شناختی ایجاد تلفیق میان هوش مصنوعی و علوم شناختی است. به این ترتیب مدل‌های ذهنی انسان‌ها با روش‌های محاسباتی هوش مصنوعی تلفیق شده و از آن برای ارائه خدمات حرفه‌ای‌تر استفاده می‌شود. همان‌طور که ماشین‌ها جایگاه کارگران و رایانه‌ها جایگاه کارمندان را گرفتند؛ مطالعات شناختی می‌توانند تا حدود زیادی جایگزین کارشناسان شوند زیرا علاوه بر مدل‌های فکری آنها از روش‌های هوش مصنوعی برای افزایش دقت و سرعت بهره می‌برند.

.

پل‌وینو، مرکز نوآوری گروه بهسازان فردا، روزهفتم مهرماه میزبان رویدادی در حوزه محاسبات شناختی بود. در ابتدای این رویداد، محمد هادی شالباف، رئیس مرکز نوآوری پل‌وینو، به بیان موضوعاتی در مورد کلان روندهای فناوری در اقتصاد و اثرات آنها بر کسب و کارها پرداخت. همچنین او به منظور بهینه‌سازی کسب و کارها، به ضرورت توجه به استفاده صحیح از فناوری‌هایی که ممکن است برهم‌زننده ساختارهای گذشته باشند، اشاره کرد.

.

در ادامه شیما سیدعلایی از پژوهشگاه دانش‌های بنیادی مباحثی را در حوزه مطالعات و علوم شناختی ارائه کرد. به‌علاوه، او زیرساخت نظری مطالعات شناختی را با تأکید بر جایگاه علوم شناختی و تأثیر آنها بر فناوری‌ها تکمیل کرد.

.

در پایان حسین نیلی به موضوع محاسبات شناختی اشاره‌ای داشته و برخی مسائل کاربردی در این حوزه را بیان کرد. او به جایگاه محاسبات شناختی، فناوری‌های مرتبط در کنار هوش مصنوعی و برخی موفقیت‌ها در این حوزه مانند مسابقات دانش محدود اشاره کرد. در انتهای نخستین رویداد جمع‌اندیشی محاسبات شناختی، به صنایع اثرپذیر اشاره شد.

رویداد دوم محاسبات شناختی در اولین روز از آبان‌ماه سال جاری در حوزه محاسبات شناختی و صنعت سلامت در محل پل‌وینو برگزار خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.