راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

حفاظت از محیط‌ زیست / آمریکن‌اکسپرس از پلاستیک بازیافت‌شده در تولید گرین‌کارت‌ استفاده می‌کند

امروزه، نگرانی‌ها برای تخریب محیط‌زیست افزایش یافته و آمریکن‌اکسپرس برای پاسخ به این نگرانی‌ها، از پلاستیک‌های بازیافتی جمع‌آوری‌شده از اقیانوس‌ها برای طراحی مجدد گرین‌کارت خود استفاده می‌کند.

اخیرا آمریکن‌اکسپرس اعلام کرده که با «پارلی» برای جمع‌آوری پلاستیک از اقیانوس‌ها همکاری می‌کند. پارلی، یک سازمان حفظ محیط‌زیست غیرانتفاعی است که با تولیدکنندگان کفش ورزشی نیز همکاری می‌کند. هدف از این همکاری این است که تولیدکنندگان از مواد پلاستیکی بازیافت‌شده برای تولید محصولات خود استفاده کنند تا پلاستیک‌های تولیدشده در اقیانوس کاهش یابد.

هم‌زمان با اعلام این خبر برای گرین‌کارت جدید، آمریکن‌اکسپرس از راه‌اندازی طرح جدید خود در سال آینده نیز خبر داد که مصرف‌کنندگان به‌واسطه آن می‌توانند کارت‌های اعتباری قدیمی این شرکت را بازیافت کنند.

تولید کارت‌های جدید با پلاستیک‌های بازیافتی، بخشی از اقدامات این سازمان برای انجام مسئولیت خود در حوزه محیط‌زیست است که در سال گذشته از آنها خبر داده بود. بر اساس خبرهای منتشرشده، آمریکن‌اکسپرس برای برنامه‌ریزی‌های آموزشی و تلاش‌ها در راستای پاک‌سازی اقیانوس‌ها و رودخانه‌ها، حدود دو میلیون دلار کمک مالی خواهد کرد.

اخیرا گروه تولیدکننده کارت «سی‌پی‌آی» اعلام کرده که خط تولید جدیدی از کارت‌ها برای صادرکنندگان ایجاد می‌کند که از پلاستیک‌های جمع‌آوری‌شده از رودخانه‌ها و اقیانوس‌ها ساخته شده است.

مت پین، مدیرعامل شرکت انگلیسی«اومف» می‌گوید:

«به دلیل تراشه‌ها و نوارهای مغناطیسی به کار رفته در میلیاردها کارت بانکی، در مورد این کارت‌ها، هیچ اصطلاحی مبنی بر دوستدار محیط زیست نداریم.»

لازم به ذکر است که اومف امسال، کلیدهای کارتی برای هتل‌ها راه‌اندازی کرده که از خمیر چوب ساخته شده و استفاده از پلاستیک در صنعت مهمان‌نوازی را کاهش می‌دهد.

همچنین پین افزود که به دلیل نگرانی‌های امنیتی، بعید است بانک‌ها، برای تولید کارت‌ها  از ۱۰۰ درصد پلاستیک بازیافت‌شده استفاده کند یا اینکه کارت‌های سازگار با EMV امروزی، به‌راحتی بازیافت شوند.

علاوه بر این پین توضیح داد:

«بهترین گزینه توسعه کارتی است که از مواد طبیعی ساخته شده باشد تا وقتی دور ریخته می‌شود، به‌طور طبیعی بازیافت شود. درواقع اومف، هنوز برای تولید چنین کارت‌هایی برای صنعت مالی کاری نکرده است.»

ازنظر پین، یک روزی نوع جدیدی از کارت ایجاد می‌شود که پلی است برای آینده‌ای که بسیاری از پرداخت‌ها با دستگاه‌های دیجیتال صورت می‌گیرد.

او می‌گوید زمانی که بخش بانکداری، از کارت‌های دوگانه به سمت کارت‌های RFID حرکت کند، آن موقع است که ما می‌توانیم کارتی از فیبر چوب تولید کنیم. درواقع پین پیش‌بینی می‌کند که در دراز مدت، گوشی‌های هوشمند و پوشیدنی‌های مجهز به ان‌اف‌سی، تا حد زیادی جانشین کارت‌های پلاستیکی می‌شوند.

ببینید: NFC و تمام قابلیت‌هایش

آمریکن‌اکسپرس می‌گوید که گرین‌کارت‌ها که توسط جمالتو تولیدشده، حاوی ۷۰ درصد پلاستیک قابل بازیافت است و در اواخر سال جاری راه‌اندازی می‌شوند.

احتمال دارد از سال میلادی آینده، مصرف‌کنندگان آمریکن‌اکسپرس بتوانند با شماره حک‌شده در پشت کارتشان تماس بگیرند تا درخواست دهند که کارت‌های منقضی یا خراب‌شده برای بازیافت به این شرکت برگردند.

علاوه بر این، آمریکن‌اکسپرس جهت تشویق به بازیافت پلاستیک، از یک کمپینی نیز حمایت می‌کند. آمریکن‌اکسپرس با پارلی همکاری خواهد کرد تا یک‌میلیون پوند پلاستیک را حذف کند.

منبع: Payments Source

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.