راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

تلاش انجمن ورزش شرکت‌های ایران برای ترویج زندگی فعال

انجمن ورزش شرکت‌های ایران از اواخر سال ۹۷ آغاز به فعالیت کرده است. شرکت‌ها فارغ از اینکه در چه حوزه‌ای مشغول به فعالیت هستند، می‌توانند با انجمن ورزش در ارتباط باشند و برای امور ورزشی خود، با متخصصان این انجمن مشورت کنند.

دکتر سید امیر حسینی، رییس انجمن ورزش شرکت‌های ایران در گفت‌وگو با راه پرداخت می‌گوید: «این انجمن یک سازمان غیرانتفاعی ورزشی مردم سالار است که توسط وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک ایران به رسمیت شناخته می‌شود. فعالیت این موسسه تحت عنوان انجمن ورزش شرکت‌های ایران بوده و به منظور توسعه و ترویج زندگی فعال و تمرینات منظم برای شرکت‌ها و ارتقای سطح بهره‌وری آنها شکل گرفته است.»

او با اشاره به اینکه فدراسیون جهانی ورزش شرکت‌ها در سال ۲۰۰۴ با حضور توماس باخ، رییس کمیته بین‌المللی المپیک تاسیس شد و فعالیت خود را با اهدافی مانند ترویج سبک زندگی فعال، تمرینات منظم بدنی، ارتقای سطح سلامت و بهره‌وری شرکت‌ها آغاز کرد، بیان می‌کند: «این فدراسیون در سطح جهانی فعالیت می‌کند و هرساله رویدادهای علمی، آموزشی و ورزشی رابرای توصیه سلامت کارکنان شرکت‌ها برگزار می‌کند.»

او ادامه می‌دهد: «به وزرات ورزش و جوانان پیشنهاد دادم که انجمن ورزش شرکت‌ها تاسیس شود و آقای داورزنی، معاون وزارت ورزش پس ازبررسی های لازم در مورد ساختار فدراسیون جهانی ورزش شرکت‌ها WFCS، با این پیشنهاد موافقت کرد. تاسیس چنین انجمنی به نفع جامعه کار و تلاش است. مقرر شد این انجمن با همکاری فدراسیون ورزش کارگری در جهت توسعه و ترویج ورزش و سلامت در بین جامعه کار و تلاش و شرکت‌ها اقدام کند.»

به گفته امیر حسینی، انجمن ورزش شرکت‌های ایران به دنبال تحقق «کار و زندگی بهتر از طریق ورزش» است. او در این باره توضیح می‌دهد: «ورزش اثرات اجتماعی زیادی دارد و کمک می‌کند که نیروی انسانی سلامت و بانشاط‌‌‌‌تر بتواند کار بکند.»

از امیرحسینی در مورد فعالیت‌های این انجمن پرسیدیم و او از برگزاری همایش با همکاری فدراسیون ورزشی کارگری و نهادهای اقتصادی دیگری مانند سازمان فرابورس و سازمان مدیریت صنعتی خبر داد. همایش ورزش و مدیران شرکت‌ها در تاریخ ۴ شهریور برگزار می‌شود. این همایش با سخنرانی‌های کلیدی و چند پنل برگزار می‌شود و به زودی در مورد جزئیات بیشتر آن اطلاع‌رسانی خواهد شد.

همچنین  برگزاری اولین دوره بازی‌های ارو آسیایی شرکت‌ها در ایران و حضور برندهای ایرانی در سومین دوره بازی‌های جهانی شرکت‌ها در آتن 2020 از دیگر اقدامات این انجمن است. حسینی اعتقاد دارد که این بازی‌ها فرصت مناسبی برای شرکت‌های ایرانی است که در مهد بازی‌های المپیک نوین و باستان حضور یابند.

او با بیان اینکه تمام شرکت‌ها می‌توانند مخاطب این انجمن بوده و مدیران منابع انسانی و مسئولان ورزشی شرکت‌ها می‌توانند با این انجمن در ارتباط باشند، می‌گوید: «ما برای شرکت‌ها مشاوره ورزشی ارائه می‌کنیم و در جهت برگزاری کارگاه‌های آموزشی و ارائه خدمات ورزشی به شرکت‌ها با آنها همکاری خواهیم کرد.»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.