تکنولوژی‌ها و روندها رویدادها کسب‌وکارها

نیلین با محوریت محصولات بلاکچینی خود در الکامپ حضور می‌یابد

نیلین در بخش الکامپ‌ترندز نمایشگاه الکامپ امسال با محوریت محصولات بلاکچینی حضور پیدا خواهد کرد. دو محصول «رهگیری مواد غذایی بر بستر بلاکچین» و «کیف‌پول شهروندی مبتنی بر بلاکچین» در غرفه نیلین در سالن الکامپ‌ترندز به بازدیدکنندگان معرفی خواهند شد.

زیرساخت رهگیری مواد غذایی بر بستر بلاکچین راهکاری است برای ذخیره داده‌های مختلف مرتبط با مسیر تولید و عرضه محصولات غذایی (اعم از اصالت منشأ، تأییدیه‌های آزمایشگاهی، شیوه تولید، شیوه حمل و نگهداری و …)‌ بر روی شبکه‌های مبتنی بر اتریوم.

کیف‌پول شهروندی مبتنی بر بلاکچین (وراپول)‌ نیز یک پلتفرم موبایل محور است که به شهرداری‌ها امکان می‌دهد بدون نیاز به هزینه‌های زیرساختی راه‌اندازی شبکه کارت شهروندی، نسبت به ایجاد یک شبکه امتیاز / اعتبار محلی اقدام کنند. این امتیاز شهروندی امکان بهره‌گیری از خدمات شهری یا خرید کالا و خدمات از کسب‌وکارهای محلی را فراهم می‌سازد. استفاده از فناوری بلاکچین با رعایت اصول پیاده‌سازی، امنیت حساب‌های ذیل شبکه را تضمین می‌کند؛ به نحوی که دسترسی و ایجاد تغییر در دارایی‌ها حتی توسط کارشناسان فنی وراپول ممکن نخواهد بود.

درباره نویسنده

فاطمه قوّتی

فاطمه قوّتی دانش آموخته کارشناسی ارشد رشته علوم ارتباطات در دانشگاه علامه طباطبایی است. او به عنوان خبرنگار و نویسنده با راه پرداخت همکاری می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید