راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

معرفی ۱۰ فناوری دیجیتالی که بیمه‌گران باید با آنها آشنا باشند

انجمن پدیدآورندگان فناوری CompTIA، ده تکنولوژی برتری را انتخاب کردند که فرصت مالی و کسب‌وکار در شبکه IT به شمار می‌‌آیند. در ادامه این ده تکنولوژی به ترتیب اهمیت معرفی شده است.

.

۱-اینترنت اشیا

اینترنت اشیا با گردآوری اطلاعات مورد نیاز در ارتقا کسب‌وکار، افزایش فروش و کاهش قیمت‌ها، تحولات و تاثیرات قابل ملاحظه‌ای بین کسب‌وکارهای جهان ایجاد می‌کند.

ببینید: نقش اینترنت اشیاء در آینده صنعت پرداخت چیست؟

.

۲-هوش مصنوعی

هوش مصنوعی، از طریق ربات‌ها و وب‌سایت‌های هوشمند، تاثیر بسزایی در تعامل مشتریان با کسب‌وکارها دارد و بطور روزافزون، قابل دسترس و یکپارچه با ابزارهای روزمره شده است.

ببینید: کاربردهای هوش مصنوعی در فین‌تک

.

۳- فناوری ۵G

نسل پنجم اینترنت بی‌سیم، توانایی ما را در انتقال، تغییر و تحلیل اطلاعات در پلتفرم‌های بی‌سیم افزایش می‌دهد. ۵G به توسعه خود در اپلیکیشن‌های پیچیده برای حل مسائل و افزایش رشد در مجموعه منظمی از صنایع ادامه می‌دهد.

ببینید: ورود و نفوذ نسل پنجم شبکه تلفن همراه (۵G) چه تاثیری برای فین‌تک‌ها دارد؟

.

۴-محاسبات بدون سرور

محاسبات بدون سرور، سازمان‌ها را قادر می‌سازد تا محیط بدون عملیاتی IT ایجاد کند که خودکار است و باعث می‌شود تا هزینه‌های عملیاتی کاهش یابد و به کسب‌وکارها اجازه دهند تا در توسعه قابلیت‌های جدید، موثر و با ارزش‌افزوده سرمایه‌گذاری کنند.

.

۵-بلاکچین

بلاکچین، نیاز روزافزون به حفظ امنیت‌ و مدیریت تعداد زیادی از تراکنش‌ها در اینترنت را برطرف می‌کند و جایگزینی است برای ذخیره‌سازی‌های متمرکز.

ببینید: از انقلاب بلاکچین تا تکامل بلاکچین؛ چگونه از بلاکچین استفاده کنیم؟ / ما و بلاکچین

.

۶-روبوتیک

روبوتیک‎‌ها با استفاده از ماشین‌ها در هر سایز و شکلی باعث سریع‌تر، ارزان‌تر و کارآمدتر شدن فرایندهای روزمره می‌شوند. آنها با استفاده از بازگشت سرمایه بسیار سریع، رشد و حفظ سرمایه، فرصت‌های بسیاری را ایجاد کرده‌اند.

ببینید: چهره‌ی سرمایه‌گذاری در آینده | آیا مدیران ثروت آینده، ربات‌ها هستند؟

.

۷-بیومتریک‌ها

استفاده از تکنولوژی بیومتریک‌، از شناخت چهره تا اسکن چشم و اثر انگشت گرفته، به‌عنوان روش اصلی احراز هویت معرفی می‌شوند. این کاربردها، به تنهایی و در کنارهم، اساس امنیت را در آینده ما تشکیل خواهند داد.

ببینید: تمایل مصرف‌کنندگان به احراز هویت به روش بیومتریک / اینفوگرافیک

.

۸- چاپگر سه‌بعدی

چاپگر سه بعدی، راهکار موثری برای تولید در حجم کم قطعات پیچیده و تولید سریع و رایج محصولات شناخته‌نشده، است. باتوجه به اینکه محصولات مقرون‌به‌صرفه بیشتری به بازار ارائه می‌شود، انتظار می‌رود که به کمک همین محصولات، بازار چاپگر سه بعدی گسترش بیشتری پیدا کند.

.

۹-واقعیت مجازی و واقعیت افزوده

واقعیت مجازی (VR) و واقعیت افزوده (AR)، ارتباط ما را با ماشین‌ها و داده‌ها متحول می‌کنند. سازمان‌ها به‌دنبال فرصتی هستند تا با استفاده از واقعیت مجازی و واقعیت افزوده، واقعیت ترکیبی، هوش مصنوعی و تکنولوژی حسگر، بهره‌وری عملیاتی و فردی را افزایش دهند.

ببینید: چگونه واقعیت افزوده و واقعیت مجازی به تجارت الکترونیک شکل خواهند داد؟

.

۱۰-هواپیماهای بدون سرنشین

هواپیماهای بدون سرنشین، امکان اتوماسیون روباتیک را بدون هیچ محدودیت جغرفایایی فراهم می‌کند و فرصت‌های توسعه و ادغام تکنولوژی برای این بازار بسیار زیاد است.

منبع: دیجیتال اینشورنس

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.