راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

8/2 میلیارد کارت تراشه‌دار در سراسر دنیا توزیع شده است

براساس آمار منتشرشده از سازمان EMVco، بیش از 8/2 میلیارد چیپ کارت برای استفاده از صنعت کارت و پرداخت در سراسر جهان منتشر شده است.

بازار کارت‌های هوشمند جهانی در سال 2017، حدود 13 میلیارد دلار بوده است که پیش‌بینی می‌شود این رقم تا سال 2026 به 32/65 میلیارد دلار برسد.

باید گفت که ایالات متحده آخرین منطقه‌ای بوده است که به سمت پذیرش و استفاده از تراشه روی فناوری کارت بوده است اما نکته جالب توجه این است که در کمتر از چهار سال نرخ پذیرش این تراشه‌ها در ایالات متحده از آسیا اقیانوسیه هم پیشی گرفت.

علاوه بر آسیا اقیانوسیه، ایالات متحده توانسته در میزان تعداد چیپ کارت‌های صادرشده و میزان استفاده از آنها در پرداخت، از آمریکای لاتین و اروپا هم پیشی بگیرد.

از طرف دیگر افزایش فناوری بیومتریک در صنعت کارت‌های نقدی و اعتباری هم از دیگر مواردی است که به طور چشمگیری قابل توجه است. باتوجه به اندازه شگفت‌انگیز بازار پرداخت کارتی، کمی جای تعجب دارد که براساس گزارشات اخیر بیش از 570 میلیون چیپ کارت‌هایی که برای انجام تراکنش‌های اعتباری و نقدی مورد استفاده قرار گرفته، طی چهار سال آینده از فناوری بیومتریک به‌عنوان یک ویژگی امنیتی افزوده استفاده می‌کنند.

افزایش تقاضا برای کارت‌های شناسایی به منظور استفاده از امکانات دولتی، افزایش تقاضا از سمت کشورهای در حال ظهور و همینطور افزایش تقاضا برای انجام تراکنش‌های پرداختی امن و قابل اعتماد از مهمترین عوامل رشد این بازار محسوب می‌شود.

هرچند که عواملی ازجمله نبود استانداردسازی‌های موردنیاز، هشیاری و آگاهی مصرف‌کننده و امنیت موردنیاز مربوط به فناوری‌های غیرتماسی از موانع برسر راه این بازار به حساب می‌آید.

منبع: Payments cards and mobile

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

حامیان راه پرداخت