ارزهای رمزنگاری شده (Cryptocurrency)

راه‌اندازی کمپین جمع‌آوری ارزهای رمزنگاری‌شده برای بازسازی کلیسای نوتردام

بلاک‌شو (BlockShow) یک رویداد بین‌المللی بلاکچینی است که توسط کوین‌تلگراف برگزار می‌شود و به‌تازگی کمپین جمع‌آوری ارزهای رمزنگاری‌شده برای بازسازی کلیسای نوتردام فرانسه را راه‌اندازی کرده است.

خبر این کمپین در حساب توییتر رسمی بلاک‌شو منتشر شده بود و براساس آن، تیم بلاک‌شو بعد از حادثه آتش‌سوزی کلیسای نوتردام اقدام به جمع‌آوری کمک‌های مالی برای بازسازی این بنای تاریخی کرده است.

برای این کار آدرس دو کیف پول ارز دیجیتال ارائه شده که افراد می‌توانند در صورت تمایل کمک‌های مالی خودشان را در وجه بیت‌کوین و اتریوم ارسال کنند.

ارزهای رمزنگاری‌شده و فناوری بلاکچین کم‌کم وارد بخش خیریه هم شده و ظاهرا شفافیت و اعتماد بیشتری را وارد صنعت کرده است. اخیرا هم پردازنده پرداخت رمزنگاری‌شده بیت‌پی و سازمان خیریه خصوصی به نام بنیاد ویکی‌مدیا که فعالیت ویکی‌پدیا را برعهده دارد با همکاری یکدیگر مبالغ اهدا‌شده در قالب رمزنگاری‌شده را پذیرش می‌کنند.

دسامبر سال پیش استارت‌آپ دوبلینی به نام ایدتک (AID:Tech) با همکاری جامعه صلیب سرخ ایرلندی قصد دارد از فناوری بلاکچین در اپلیکیشن جدیدی که برای بهبود شفافیت در اهداهای خیریه‌ها راه‌اندازی کرده، استفاده کند.

منبع: Cointelegraph

درباره نویسنده

محدثه دهباشی

محدثه ده‌باشی فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد رشته زبان فرانسه از دانشگاه تربیت مدرس تهران است. او از سال 93 با راه پرداخت همکاری می‌کند

دیدگاهتان را بنویسید

/* ]]> */