راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

گوگل برای سومین‌بار از سوی اتحادیه اروپا به پرداخت جریمه میلیارد دلاری محکوم شد

چند روز پیش در خبرگزاری‌های خارجی اعلام شد که اتحادیه اروپا شرکت گوگل، غول فناوری آمریکایی را به دلیل انحصارطلبی یک میلیارد و 700 میلیون دلار جریمه کرد.

به گزارش خبرگزاری ایرنا از شبکه آمریکایی سی‌ان‌ان، مارگرت وستاگر (Margrethe Vestager) کمیسر اروپا در امور رقابت‌های بازرگانی در بیانیه‌ای در این باره گفت: «گوگل سلطه خود بر تبلیغات آنلاین را مستحکم کرده و با اعمال محدودیت‌های ضدرقابتی بر تارنماهای طرف سوم، خود را از فشار رقابتی حفظ می‌کند.»

به گزارش سی‌ان‌ان این سومین بار است که گوگل به دلیل جلوگیری از رقابت (آزاد)، از سوی اتحادیه اروپا به پرداخت جریمه میلیارد دلاری محکوم می‌شود.

در سه سال گذشته اروپا این شرکت فعال درحوزه فناوری را در مجموع 9 میلیارد و 300 میلیون دلار جریمه کرده است.

کمیسیون اروپا در ژوئیه سال 2018 این شرکت آمریکایی را به دلیل تحمیل برنامه‌های خود به تلفن‌های هوشمند کاربران و جلوگیری از قدرت‌نمایی رقبا به پرداخت جریمه‌ای 4 میلیارد و 900 میلیون دلاری محکوم کرد.

این کمیسیون در سال 2017 نیز گوگل را برای استفاده از موتور جستجوی خود برای هدایت مشتریان به سمت صفحات فروش مختص این شرکت، دو میلیارد و700 میلیون دلار دیگر جریمه کرد.

به نقل از سی‌ان‌ان، گوگل روز سه شنبه در پستی وبلاگی اعلام کرد که در نظر دارد براساس بازخورد کمیسیون اروپا، تغییراتی در خدمات خود ایجاد کند.

این شرکت دوره آزمایشی ارائه قالب جدیدی را کلید زده است که پیوند مستقیم به سایت‌های مقایسه خرید را در اختیار کاربران قرار می‌دهد و به کاربران نرم‌افزار اندروید در اروپا این امکان را می‌دهد تا مرورگر دلخواه خود را انتخاب کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

حامیان راه پرداخت