راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

معاون مالی «آپ»، جزییات همکاری آپ و اسنپ و خدمات جدیدشان را تشریح کرد

1

سعید جهانشاهلو درخصوص همکاری آسان پرداخت با گروه اینترنتی رز، ارتباط آن با ارائه خدمات جدید بر بستر اپلیکیشن آپ و اثر بر سودآوری توضیحاتی داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، سعید جهانشاهلو درخصوص ارزیابی وضعیت فعلی و آتی اپلیکیشن آپ گفت: «در حال حاضر تعداد کاربران فعال آپ بیش از ۱۸ میلیون است. در سال‌های گذشته خدماتی همچون خرید شارژ، پرداخت قبوض خدماتی و مخابراتی و شارژ اینترنت به آپ ارائه شده و در کنار آن‌ها خدمات دیگری همچون کارت به کارت، مانده‌گیری یا استعلام موجودی حساب، خرید انواع بیمه، نیکوکاری و … نیز در اختیار عموم قرار گرفته است.»

این مقام مسئول ادامه داد: «خدمات مذکور با توجه به تکرار مدام باعث شد تا استفاده از آپ همواره در حال رشد باشد درعین‌حال برای مجموعه آسان پرداخت منبع درآمدی جدیدی را ایجاد کند.»

او افزود: «بااین‌حال درآمد مجموعه از هر تراکنش خدمات فوق در مقایسه با خدمات جدیدی که در حال اضافه شدن است و در آینده به‌مرور اضافه خواهد شد کوچک است. اکنون خدمات جدیدی همچون خرید بلیت قطار به آپ اضافه شده و بلیت هواپیما نیز به‌صورت آزمایشی برای برخی از کاربران در دسترس است. خدمات دیگری همچون بیمه به شکلی متفاوت و کامل، رزرو هتل، بلیت اتوبوس و خدمات دیگر نیز در حال آماده‌سازی است.»

جهانشاهلو درباره ارتباط افزایش این خدمات جدید به همکاری با گروه اینترنتی رز (اسنپ) گفت: «در نامه‌های شفاف‌سازی به‌طور مفصل به این موضوع اشاره‌شده اما به‌طور خلاصه هدف از این مشارکت توسعه و اداره اپلیکیشن آپ به‌منظور تبدیل آن به یک پلتفرم برای عرضه خدمات گوناگون به کاربران و ارتقای بیشتر آینده کسب‌وکار هریک از طرفین خواهد بود. با توجه به سرمایه‌گذاری هریک از طرفین، سهم شرکت آسان پرداخت و گروه اینترنتی رز در سود خالص شرکت جدید ۷۰ و ۳۰ درصد خواهد بود.»

او افزود: «درآمدهای این شـرکت شامل درصدی از کارمزدهای فروش خدمات ارائه‌شده محصولات گروه اینترنتی رز و اپلیکیشن آپ (اسـنپ، اسنپ فود، اسنپ باکس، اسنپ تریپ، اسنپ مارکت، اسنپ کیو، بامیلو، شارژ کیف پول و غیره) است. به این ترتیب خدمات مذکور در آپ که در حال تبدیل شدن به یک ابراپلیکیشن است ارائه می‌شوند و با توجه به نوع خدمات ارائه‌شده کارمزد ارائه این خدمات به شرکت تازه تاسیس خواهد رسید.»

معاون مالی آسان پرداخت درخصوص مزایای دیگر این مشارکت برای شرکت گفت: «با توجه به شراکتی که به وجود آمده در حال حاضر خدمات پرداخت موردنیاز مجموعه اسنپ در سرویس حمل‌ونقل (تاکسی آنلاین اسنپ) و سایر خدمات همچون اسنپ فود، اسنپ مارکت، اسنپ تریپ و غیره توسط آسان پرداخت ارائه می‌شود. این موضوع باعث افزایش قابل توجه سهم بازار آپ در پرداخت‌های اینترنتی (IPG) شده که این نوع تراکنش‌ها حاشیه سود بهتری نسبت به سایر روش‌ها دارد.»

جهانشاهلو از هم‌افزایی ویژه‌ای با ادغام کیف پول‌ها ازاین‌پس خبر داد و گفت: «این توافق آثار خود را در سهولت بیشتر استفاده از اپلیکیشن برای کاربران و در نتیجه سودآوری شرکت جدید نشان خواهد داد. با توجه به اینکه در حال حاضر پرداخت خرد عمدتا از طریق کیف پول صورت نمی‌گیرد، نفوذ این سرویس در ایران بسیار ناچیز است. این در حالی است که با توجه به استفاده روزانه افراد از سرویس‌های مذکور، رشد کاربری کیف پول الکترونیک، چشمگیر و پرشتاب خواهد بود.»

1 نظر
  1. روح الله رسولی می‌گوید

    کد تخفیف رو در اسنپ مارکت زدم برای سفارشم و سفارش منو بعد دو ساعت کنسل کردن.بعد که مجدد خواستم سفارش بدم زد کد تخفیف منقضی شده.
    هیچکس هم پاسخگو نبود

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.