راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

دبیر سازمان نصر تهران: ۴۰۰ شخص حقیقی و حقوقی متقاضی عضویت در کمیسیون فین‌تک شده‌اند

سازمان نظام صنفی رایانه‌ای (نصر) استان تهران در نظر دارد کمیسیون جدیدی با عنوان «فین‌تک» برای رسیدگی به دغدغه‌های شرکت‌ها و استارت‌آپ‌های حوزه پرداخت الکترونیکی راه‌اندازی کند.

علی آذرکار، دبیر سازمان نصر تهران، درباره روند عضوگیری این کمیسیون به پیوست اعلام کرد:‌ «به دنبال ارسال فراخوان اولیه عضویت در کمیسیون فین‌تک از تیرماه امسال، تاکنون حدود ۴۰۰ شخص حقیقی و حقوقی شامل شرکت‌ها و استارت‌آپ‌های حوزه پرداخت الکترونیکی متقاضی عضویت در این کمیسیون شده‌اند.»

آذرکار با اشاره به اینکه هدف از راه‌اندازی این کمیسیون پیگیری دغدغه‌های کسب‌وکارهای مختلف حوزه پرداخت الکترونیکی خواهد بود، از برگزاری انتخابات این کمیسیون در بهمن ماه سال جاری خبر داد و گفت: «پس از انتخاب اسامی از بین متقاضیان عضویت در کمیسیون، لیست نهایی را برای انتخابات اعلام خواهیم کرد.»

به گفته دبیر سازمان نصر تهران، خدمات کلی سازمان به شرکت‌هایی که عضو کمیسیون فین‌تک خواهند شد در زمینه مباحثی همچون مالیات، مشاوره بیمه‌ای و حقوقی است. ضمن اینکه مانند سایر کمیسیون‌ها، سازمان نصر در این کمیسیون جدید نقش واسطه‌ای خود را میان شرکت‌های این حوزه و لایه‌های حاکمیتی و رگولاتوری از جمله بانک مرکزی ایفا خواهد کرد.

1 نظر
  1. مرضیه جلالی ابیانه می‌گوید

    با درود بر دست اندرکاران سایت وزین راه پرداخت، رویدادهای اینچنینی را می توان دروازه های ورود به استفاده از خرد جمعی برای تدوین قوانین و مقررات دانست. از اینرو با آرزوی موفقیت در انتخابات پیش رو، امید است کاندیداهای اصلح که علاوه بر دغدغه صنفی، دارای مسئولیت اجتماعی در قبال استفادکنندگان از خدمات پرداخت می باشند، به عنوان نمایندگان بر کرسی این کمیسیون تکیه زنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.