راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

برگزاری دو رویداد بزرگ در زمینه‌ی تلفن همراه

دومین کنفرانس خدمات ارزش افزوده‌ی تلفن همراه ایران و نخستین دوره‌ی جشنواره‌ی نوآوری‌های تلفن همراه ایران برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، ستاد خبری مرکز مطالعات تکنولوژی دانشگاه صنعتی شریف اعلام کرد: این رویداد‌ها با هدف جذب نخبگان، کارآفرینان، شرکت‌های کوچک و عامه‌ی مردم برای ارائه‌ی ایده‌های کاربردی، طرح‌های کسب و کار، نرم‌افزار‌ها و خدمات کاربردی و مقالات ترویجی، برپا می‌شود.

محمدامین پهلوان‌زاده – دبیر دومین کنفرانس خدمات ارزش افزوده‌ تلفن همراه ایران و نخستین دوره‌ی جشنواره نوآوری‌های تلفن همراه ایران – اظهار کرد: با توجه به این‌که مخاطبان کنفرانس خدمات ارزش افزوده، کسب و کارهای بالغ و مدیران و افراد حرفه‌یی هستند و مخاطبان جشنواره نوآوری‌های تلفن همراه از فضای کسب و کارهای نوپا، افراد خلاق و نوآور و فضای عمومی جامعه خواهند بود، این دو رویداد می‌توانند در کنار هم نقش مکمل و موثری در شکل‌گیری اجزای اکوسیستم خدمات ارزش افزوده‌ی تلفن همراه و ارتقاء دانش و فرهنگ عمومی ایفا کنند.

وی افزود: محصولات و دستاورد‌های ارائه‌شده در جشنواره‌ی نوآوری‌های تلفن همراه ایران از نوع کاربردی بوده و با ارزیابی و انتخاب بهترین‌های هر حوزه، تلاش می‌شود، مسیر ورود ایده‌های کاربردی و تیم‌های جوان و نوپا، به بازار ارائه خدمات ارزش افزوده، تسهیل شود و با استفاده از توان بالقوه‌ و بالفعل نیروهای جوان، پویا و خلاق جامعه در رابطه با نوآوری و کارآفرینی در بستر تلفن همراه از این فرصت همگانی نهایت بهره‌برداری صورت بگیرد.

به گفته‌ی پهلوان‌زاده، جشنواره‌ی نوآوری‌های تلفن همراه ایران طیف گسترده‌ای از مخاطبان را خواهد داشت. در بخش مسابقه شهروندی جشنواره، همه‌ شهروندان کشور مخاطب جشنواره هستند و هرکس که علاقه‌مند به ایده‌پردازی در زمینه‌ی کاربرد‌های تلفن همراه است، می‌تواند با نگاه دقیق‌تری به زندگی، کار و محیط پیرامون خودش، انواع کاربرد‌ها را برای فن‌آوری‌های تلفن همراه متصور شود و با صرف زمانی اندک در این مسابقه شرکت کند.

مدیر گروه کسب و کار مرکز مطالعات تکنولوژی دانشگاه صنعتی شریف، بخش‌های مقالات، کسب و کار و مسابقه‌ی تولید نرم‌افزار را از دیگر بخش‌های جشنواره اعلام و خاطر نشان کرد: جوایز نفیس و ارزشمندی برای همه بخش‌های مختلف جشنواره در نظر گرفته شده است که علاوه بر افتخار دریافت مقام‌های برتر، روشی برای قدردانی از برگزیدگان جشنواره خواهد بود.

دبیر جشنواره اظهار کرد: تلاش خواهیم کرد تا جوایز جشنواره نوآوری‌های تلفن همراه به عنوان عالی‌ترین افتخار و مهر تایید بر کیفیت و خلاقیت در تولید محصولات و خدمات صنعت تلفن همراه کشور جایگاه خود را پیدا کند. برگزاری این جشنواره، قدم اول از مجموعه فعالیت‌هایی است که هدف آن تکمیل زنجیره‌ای است که از یک ایده شروع می‌شود و در نهایت به شکل یک محصول یا سرویس تجاری در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.

وی افزود: علاقه‌مندان و رسانه‌ها می‌توانند تازه‌ترین اخبار جشنواره و اخبار صنعت تلفن همراه را از طریق وب‌سایت www.mobileawards.ir به صورت آنلاین و یا با عضویت در سایت به صورت ای‌میل دریافت کنند. هم‌چنین همه طرح‌هایی که در بخش‌های مختلف جشنواره شرکت می‌کنند، از طریق وب‌سایت دریافت خواهند شد.

پهلوان‌زاده با بیان این‌که دومین کنفراس خدمات ارزش افزوده‌ی تلفن همراه در اسفند‌ماه امسال برگزار می‌شود، مخاطبان کنفرانس را به طور عمده، مدیران و کارشناسان صنعت تلفن همراه (مانند اپراتورها، شرکت‌های ارائه‌دهندهی خدمات ارزش افزوده، نهادهای دولتی متولی مخابرات و صنایع ارتباطی کشور و …) و سایر سازمان‌ها و شرکت‌هایی که از طریق تلفن همراه به ارائه‌ی خدمات می‌پردازند، مانند بانک‌ها و موسسات مالی، شرکت‌های تبلیغاتی و نهادهای متولی خدمات عمومی، شهرداری‌ها، وزارتخانه‌ها و سازمان‌های فرهنگی و رسانه‌یی اعلام کرد.

مرکز مطالعات تکنولوژی دانشگاه صنعتی شریف، نخستین کنفرانس خدمات ارزش افزوده‌ی تلفن همراه ایران را در اسفند‌ماه ۱۳۸۹ برگزار کرد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.