امنیت (Security) بانک‌تک (BankTech) موبایل پی‌تک (PayTech)

اپلیکیشن ۶۰ بانک ملی، رمز ایستا را غیرفعال نمی‌کند

نسخه ارزی بام

با فعال‌سازی رمز یک‌بار مصرف، رمز اول و دوم قدیمی کارت بانکی از بین نمی‌رود و اگر کاربر در هر لحظه و به هر دلیل نتواند از رمز یک‌بار مصرف استفاده کند، می‌تواند از رمز قبلی خود استفاده کند.

به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، اپلیکیشن ۶۰ این امکان را به کاربران می‌دهد که در هر ۶۰ ثانیه، یک رمز جدید برای تراکنش خود داشته باشند.

این موضوع شامل رمز اول و رمز دوم کارت‌های بانک ملی ایران خواهد بود، به‌طوری‌که کاربر نیازی به حفظ کردن رمز نخواهد داشت.

بااین‌حال ممکن است برخی کاربران هنگام نیاز به استفاده از کارت با مشکلاتی مانند خاموش شدن یا هنگ کردن تلفن همراه، تداخل اپلیکیشن‌ها، از کار افتادن گوشی و … مواجه شوند.

با معرفی اپلیکیشن ۶۰ که رمزهای یک‌بار مصرف به کاربران کارت‌های بانک ملی ایران ارائه می‌کند، این سوال برای مشتریان ایجادشده که در صورت عدم امکان استفاده از گوشی تلفن همراه در لحظه نیاز به کارت، تکلیف کاربر چه خواهد شد؟

نصب اپلیکیشن ۶۰ و استفاده از خدمات رمز یک‌بار مصرف، با رمز ایستا منافاتی ندارد.

به‌عبارت‌دیگر، با فعال‌سازی رمز یک‌بار مصرف، رمز اول و دوم قدیمی کارت بانکی از بین نمی‌رود، بنابراین اگر کاربر در هر لحظه و به هر دلیل نتواند از رمز یک‌بار مصرف استفاده کند، می‌تواند از رمز قبلی خود استفاده کند.

درباره نویسنده

اتاق خبر راه پرداخت

اتاق خبر راه پرداخت همه مطالب و خبر‌های مهم فین‌تک ایران را رصد و منتشر می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

۲ دیدگاه

  • سلام. اگر امکان استفاده از رمز ایستای اول و دوم کارت علاوه بر رمز یکبار مصرف وجود داشته باشد پس امنیت تراکنشها چه فرقی با عدم فعال سازی رمز یکبار مصرف خواهد داشت؟ لطفا این ابهام را برطرف کنید.

  • باسلام من پس از فعال سازی رمز اول ودوم یکبارمصرف کارت بانک ملی مجددا قصد انتقال وجه کارت به کارت با رمز دوم قبلی داشتم که متاسفانه پیغام میدهد که رمز دوم اشتباه است درصورتیکه خود بانک ملی اعلام کرده است که رمزهای اول ودوم قبلی از بین نمی رود خواهشمند است علت این مغایرت را توضیح فرمایید باتشکر علیزاده