راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

نشست شورای سیاست‌گذاری همایش «تهران هوشمند» با حضور شهردار جدید پایتخت برگزار شد

دکتر پیروز حناچی، سرپرست و شهردار منتخب تهران در شورای سیاست‌گذاری همایش تهران هوشمند گفت: «بنیان تحولی عمیق در راستای تغییر زندگی مردم با ایده تهران هوشمند ایجاد می‌شود.»

به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران، نشست شورای سیاست‌گذاری همایش و هفته «تهران هوشمند» امروز، پنجم آذرماه با حضور رئیس و اعضای شورای شهر، شهردار تهران و نمایندگان مجلس، دولت و بخش خصوصی در شورای شهر برگزار شد.

در این نشست که با هدف مرور آثار و بازخوردهای همایش سال گذشته، آسیب‌شناسی آن، بررسی راهکارهای مؤثر برای پیشبرد اهداف همایش و مرور رویدادها و برنامه‌های همایش و هفته تهران هوشمند برگزار شد، صاحب‌نظران و نخبگان این حوزه به گفتگو نشستند.

در این جلسه پیروز حناچی، شهردار منتخب تهران برگزاری این همایش را گامی مثبت در راستای دستیابی به اهداف شهر هوشمند عنوان کرد و گفت: «اگر وضعیت کشور را با دو دهه گذشته مقایسه کنیم می‌بینیم که پیشرفت‌های بسیاری به‌ویژه در امر زیرساخت فناوری حاصل شده است. هم‌اکنون دانستن این نکته که این پیشرفت‌ها در کیفیت زندگی مردم چه تأثیری دارد و توسعه آنها از اهمیت بسزایی برخوردار است.»

حناچی در ادامه ضمن تاکید بر مشارکت دانشگاه‌ها در حوزه شهر هوشمند ابراز امیدواری کرد، بنیان تحولی عمیق در راستای تغییر زندگی مردم با ایده تهران هوشمند ایجاد شود.

در ادامه، محسن هاشمی، رئیس شورای اسلامی شهر تهران نیز ضمن بررسی تمامی جوانب برگزاری همایش و هفته تهران هوشمند با اظهار امیدواری درباره ثمربخشی این حرکت در راستای ایجاد فضای هم‌اندیشی در خصوص هوشمندسازی شهر، با اشاره به توسعه سرویس‌ها و سامانه‌هایی که استفاده از آن‌ها برای مردم سهل باشد گفت: «دستیابی راحت مدیران شهری به آمار و داده‌های موردنیاز نیز از دیگر مسائل مهم در یک شهر هوشمند است. همچنین دسترسی به داده‌های دینامیک شهری و امکان بررسی داده‌های زنده شهر از دیگر موارد مهم اداره یک شهر هوشمند است.»

سپس پروانه مافی، نماینده مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر ضرورت هوشمندسازی، همایش سال گذشته را مقدمه و انگیزه‌ای برای حرکت به سمت هوشمندسازی شهر عنوان کرد و گفت: «این همایش می‌تواند تعریف جامع و مشترکی از شهر هوشمند ارائه دهد. پیشنهاد من این است که انتظارات و خواسته‌های خود را از نهاد قانون‌گذار در زمینه شهر هوشمند مشخص کرده و به ما منتقل نمایید.»

در این نشست، محمد فرجود، مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و دبیر شورای راهبردی تهران هوشمند، به ارائه گزارشی از همایش سال گذشته و اقداماتی که پس از برگزاری همایش تاکنون در دبیرخانه و مرکز تهران هوشمند انجام شده است، پرداخت.

فرجود همچنین ضمن مرور خروجی‌ها و نتایج مورد انتظار همایشِ پیشِ رو، روش‌ها و برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده برای تدوین نقشه راه تهران هوشمند، برگزاری کارگروه‌های تخصصی در این زمینه، سامانه‌ها و پروژه‌های مربوط به هوشمندسازی تهران را توضیح داد و معرفی کرد.

هفته «تهران هوشمند» از ۱۴ تا ۲۰ آذرماه برگزار می‌شود. در این هفته اولین مسابقه چالش نوآوری تهران هوشمند، کارگاه آموزشی شهر هوشمند، افتتاح مرکز فناوری‌های هوشمند شهری در منطقه ۹، رونمایی از دستاوردهای شهر هوشمند در منطقه ۲، تور آموزشی مرکز آمار و رصد شهری پایتخت و در دو روز آخر، «همایش بین المللی تهران هوشمند» در برج میلاد تهران برگزار می‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.