خبر ولث‌تک (WealthTech)

 برای اولین بار، سود سهام بورس تهران از طریق سامانه سجام توزیع شد

برای نخستین بار سود سهام بورس اوراق بهادار تهران از طریق اطلاعات سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) میان سهامداران این بورس توزیع شد.

به گزارش روابط عمومی سمات، اطلاعات سهامداران حقیقی و حقوقی بورس تهران از سامانه سجام استخراج و سود سهام این بورس به حساب آنها واریز شد.

این در حالی است که قبل از این مشکلاتی برای دریافت اطلاعات هویتی، ارتباطی و بانکی سهامداران بورس انرژی وجود داشت که این امر باعث شده بود تا سود سهام این شرکت در زمان مقرر به حساب سهامداران پرداخت نشود.

پیش از این سود سهام شرکت فرابورس و بورس انرژی ایران نیز از طریق سامانه سجام میان سهامداران این شرکت توزیع شده بود.

کلیه فعالان بازار سرمایه کشور (بازار اوراق بهادار و بورس‌های کالا) اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی، ایرانی و خارجی مکلف هستند ظرف ۶ ماه از مردادماه امسال با مراجعه به نشانی https://dara.csdiran.com/Sejam  و با ورود اطلاعات خواسته شده نسبت به ثبت‌نام در این سامانه اقدام کنند.

ثبت‌نام در این سامانه جایگزین ارائه تمامی مدارک و اطلاعات ضروری خواهد بود که اشخاص موظف‌اند هنگام دریافت خدمات نسبت به ارائه آنها اقدام نمایند.

ثبت‌نام در «سجام» یک‌بار برای همیشه و یک‌بار برای کلیه ارکان بازار از جمله تشکل‌های خود انتظام، نهادهای مالی، خریداران واحدهای صندوق‌های سرمایه‌گذاری و ناشرانی خواهد بود که در بازار سرمایه اقدام به ارائه خدمات می‌کنند.

ثبت‌نام‌کنندگان پس از احراز هویت، از ارایه اطلاعات مجدد و مکرر در بازار سرمایه بی‌نیاز بوده و با یک‌بار ثبت‌نام به کلیه خدمات بازار سرمایه ایران دسترسی خواهند داشت. نظر به اهمیت و ضرورت ثبت‌نام در این سامانه موارد زیر به استحضار کلیه سرمایه‌گذاران و فعالان می‌رسد:

پس از گذشت ۶ ماه تقویمی از تاریخ صدور این اطلاعیه هیچ شخص حقیقـی و حقـوقـی نمی‌تواند بدون ثبت‌نام در این سامانه، در بازار سرمایه خدماتی از قبیل خریدوفروش اوراق بهادار و صدور و ابطال واحدهای صندوق‌های سرمایه‌گذاری و … را دریافت نمایند.

از تاریخ صدور این اطلاعیه ارائه کلیه خدمات به اشخاص حقیقی و حقوقی جدید در بازار سرمایه از جمله صدور کد معاملاتی در کلیه بورس‌ها، صدور واحدهای صندوق‌های سرمایه‌گذاری، صدور کد سبد گردانی و … صرفا پس از ثبت‌نام در این سامانه امکان‌پذیر خواهد بود.

نحوه مراجعه به دفاتر پیشخوان منتخب جهت احراز هویت ظرف یک ماه آینده از طریق صدور اطلاعیه و ارسال پیامک به استحضار ثبت‌نام کنندگان خواهد رسید.

در صورت نیاز به هرگونه اطلاعات تکمیلی و راهنمایی جهت ثبت‌نام در این سامانه با تلفن ۶۴۶۱-۰۲۱ تماس حاصل کنند.

درباره نویسنده

اتاق خبر راه پرداخت

اتاق خبر راه پرداخت همه مطالب و خبر‌های مهم فین‌تک ایران را رصد و منتشر می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید