راه پرداخت؛ پرمخاطب‌ترین رسانه فین‌تک ایران

آنچه باید درباره سمیر دسای مدیرعامل فاندینگ سیرکل بدانید

0

ماهنامه عصر تراکنش / فاندینگ سیرکل یک بازار وام‌دهی فردبه‌فرد است که به سرمایه‌گذاران این امکان را می‌دهد تا مستقیما بتوانند به کسب‌وکارهای کوچک و متوسط وام ارائه دهند. در واقع این کسب‌وکار اولین وب‌سایت در انگلستان است که به‌صورت فردبه‌فرد به کسب‌وکارها وام ارائه می‌دهد و در حال حاضر در ایالات متحده، آلمان و هلند هم فعالیت می‌کند.

از آمارهای قابل توجه این استارت‌آپ در سال ۲۰۱۸ می‌توان به رقم بیش از پنج میلیارد پوندی اشاره کرد که توانست به شرکت‌های کوچک و متوسط به‌عنوان وام ارائه دهد. سمیر دسای یکی از سه بنیان‌گذار این استارت‌آپ است که در سال ۲۰۱۰ راه‌اندازی شد و تا سال ۲۰۱۵ توانست سرمایه‌های قابل توجهی به دست آورد.

شیوه وام گرفتن در فاندینگ سرکل به این صورت است که کسب‌وکارها می‌توانند یک وام ۶۰ ماهه و با مبالغ مختلف، برای مثال در انگلستان تا مرز یک میلیون پوند، در ایالات متحده تا ۵۰۰ هزار دلار و در آلمان، اسپانیا و هلند تا ۲۵۰ هزار یورو دریافت کنند و نرخ وام از سال ۲۰۱۵ بر اساس طبقه‌بندی ریسک و مدت وام تعیین می‌شود.

دسای در حال حاضر مدیرعامل شرکت فاندینگ سرکل است. قبل از راه‌اندازی فاندینگ سرکل، سمیر دسای به‌عنوان مدیر اجرایی در شرکت سرمایه‌گذاری اولیوانت و به‌عنوان مشاور مدیریت در شرکت بی‌سی‌جی فعالیت می‌کرد.

در سال ۲۰۱۸، فاندینگ سرکل اعلام کرد که برای پورتفولیوهای بالانس‌شده خودش میانگین بازده سالانه ۶ تا ۷ درصدی و برای پورتفولیوهای محافظه‌کارانه خود میانگین بازده سالانه ۵ تا ۵.۵ درصدی در نظر گرفته است. مدیرعامل فاندینگ سیرکل در مصاحبه‌ای با بیزنس اینسایدر گفت که هیچ برنامه و طرح فوری برای عرضه اولیه سهام شرکت ندارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.