ارزهای رمزنگاری شده (Cryptocurrency)

جمهوری چک پای ارزهای رمزنگاری‌شده را به مبادلات مالی اروپا باز کرد

نوشته شده توسط اتاق خبر راه پرداخت

یکی از بانک‌های جمهوری چک به‌تازگی اعلام کرده که با توسعه سرویس و پلتفرم‌های جدید، قصد دارد برای نخستین بار به مشتریانش امکان بهره‌مندی از خریدوفروش و مبادلات ارزهای رمزنگاری‌شده را بدهد.

به گزارش ایسنا، با توجه به افزایش استقبال کاربران و نهادهای دولتی در جهان از گسترش ارزهای رمزنگاری‌شده همچون بیت‌کوین، بسیاری از بانک‌ها نیز تصمیم گرفته‌اند با اتخاذ استراتژی و سیاست‌گذاری‌های جدید و سازگار با ارزهای رمزنگاری‌شده، به کاربران و مشتریانشان این امکان را بدهند که مبادلات تجاری و نقل و انتقالات پولی خود را از طریق این ارزهای رمزنگاری‌شده انجام دهند.

این بانک که اکسپوبانک چک (Expobank CZ) نام دارد، در کنار سرویس‌های قبلی و سنتی جابجایی مالی به مشتریان و علاقه‌مندان به ارزهای رمزنگاری‌شده اجازه می‌دهد از طریق حساب بانکی خود به خریدوفروش فلزات گران‌بها همچون طلا بپردازند، در استارت‌آپ‌های موردنظر خود سرمایه‌گذاری کنند و به مبادله ارزهای رمزنگاری‌شده بپردازند.

اکسپوبانک چک اعلام کرده است که نخستین بانک در اروپاست که به دارندگان حساب‌های بانکی این فرصت را می‌دهد تا به‌صورت هم‌زمان، در کنار بهره‌مندی از تمامی امکانات و خدمات بانکی سنتی و قدیمی به نقل و انتقالات پولی از طریق ارزهای رمزنگاری‌شده نیز بپردازند.

مشتریان این بانک با بهره‌گیری از قابلیت مذکور که Neo نام دارد، قادر خواهند بود کنترل تمامی فعالیت‌های بانکی خود را در اختیار داشته باشند و حساب بانکی خود را مدیریت کنند.

درباره نویسنده

اتاق خبر راه پرداخت

در اتاق خبر راه پرداخت ما همه خبر‌های قابل انتشار مربوط به صنعت بانکداری و پرداخت الکترونیک ایران را در راه پرداخت منتشر می‌کنیم. ما در راه پرداخت تلاش می‌کنیم بیش و پیش از خبررسانی، تحلیل ارائه کنیم. اما مخاطبان ما می‌توانند از طریق اتاق خبر در جریان مهم‌ترین رویدادها و روندها هم قرار بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

/* ]]> */