شرکت‌ها کسب‌وکارها

به پرداخت با سود ۶۰ میلیارد تومانی در سه‌ماهه منتهی به ۳۱ شهریور ۹۷ بالاترین سود نسبت به رقبا را داشت

نوشته شده توسط اتاق خبر راه پرداخت

شرکت به پرداخت ملت در سال‌های اخیر در بازار کار ایران و در سطح جهان خوش‌نام بوده و توانسته فضای خوبی را برای سهامداران خود رقم بزند.

به گزارش روابط عمومی شرکت به پرداخت ملت، این شرکت در حجم تراکنش، در سوددهی، افزایش دارایی جاری و نقدینگی در بین شرکت‌های مطرح در حوزه پرداخت در ایران، جایگاه مناسبی داشته و در این سرفصل‌ها رتبه مناسبی رادار است.

 

رتبه مناسب در جهان

در سال ۲۰۱۷ وضعیت ۱۵۰ شرکت PSP جهان را برحسب مجموع تراکنش‌های سالانه توسط «نیلسون ریپورت» بررسی شد که یازده شرکت پرداخت ایرانی یازده شرکت PSP ایرانی «به پرداخت ملت»، «پرداخت الکترونیک سامان (سپ)»، «آسان پرداخت پرشین (آپ)»، «تجارت الکترونیک پارسیان»، «کارت اعتباری ایران کیش»، «پرداخت الکترونیک سداد»، «پرداخت الکترونیک پاسارگاد»، «پرداخت نوین آرین»، «فن‌آوا کارت»، «مبنا کارت آریا» و «سایان کارت» در این بررسی حضورداشته و بر اساس تراکنش‌ها رتبه‌بندی شدند.

بر اساس این گزارش به پرداخت ملت به‌عنوان شانزدهمین شرکت در میان ۱۵۰ شرکت پذیرنده بزرگ دنیا در سال ۲۰۱۷ میلادی معرفی شد.

 

کسب جایگاه نخست در سوددهی

در فضای داخلی نیز در سال جاری این شرکت جایگاه برتری را نسبت به دیگر شرکت‌ها داشته است. چراکه به پرداخت ملت طی سه‌ماهه نخست سال جاری بالاترین سود را برای هر سهم در بین دیگر رقبای خود ثبت کرده است.

به پرداخت در سه‌ماهه منتهی به ۳۱ شهریور ۹۷ معادل ۶۰۰ میلیارد ریال سود خالص ساخت که برای هر سهم ۴۱۴ ریال کنار گذاشت این رقم بالاترین رقم سوددهی در بین شرکت‌های مشابه بوده و توانست جایگاه خوبی را کسب کند.

علاوه بر این درآمد عملیاتی شرکت نیز بالاترین رشد را در بین رقبا داشته و با ثبت رقمی ۳ هزار و ۷۳۹ میلیارد ریالی ثبت به دوره مشابه در سال قبل نزدیک به ۵۰ درصد رشد را تجربه کرده است. همچنین جمع دارایی‌های جاری به پرداخت ملت بر اساس ترازنامه شرکت نسبت به دوره‌های قبل با رشد چشمگیری روبرو شده و توانسته رکورد تازه‌ای را ثبت کند.

در ضمن، بر اساس ترازنامه شرکت، دارایی‌های جاری شرکت با رشدی ۵۱ درصدی از رقم ۳ هزار میلیارد ریال به مبلغ ۴ هزار ۵۰۰ میلیارد ریال رسید. بر همین اساس، موجودی نقد شرکت با رشدی ۴۰۱ درصدی روبرو شده و به مبلغ ۶۷۴ میلیارد ریال رسید. همچنین موجودی کالای شرکت نیز رشدی ۱۳۳ درصدی داشته و به مبلغ ۵۶۸ میلیارد ریال رسید.

 

گزارش دوره‌ای فعالیت شرکت

در گزارش فعالیت ماهانه شرکت به پرداخت این شرکت که متعلق به دوره شش‌ماهه منتهی به ۳۱ شهریور ۹۷ است، درآمد ۷ هزار و ۶۵۷ میلیارد ریال درآمد نصیب شرکت کرده است. بالاترین درآمد با رقم ۴ هزار و ۵۰۶ میلیارد ریال مربوط به خدمات شارژ بوده که سهم این شرکت در این حوزه را نشان می‌دهد.

درباره نویسنده

اتاق خبر راه پرداخت

در اتاق خبر راه پرداخت ما همه خبر‌های قابل انتشار مربوط به صنعت بانکداری و پرداخت الکترونیک ایران را در راه پرداخت منتشر می‌کنیم. ما در راه پرداخت تلاش می‌کنیم بیش و پیش از خبررسانی، تحلیل ارائه کنیم. اما مخاطبان ما می‌توانند از طریق اتاق خبر در جریان مهم‌ترین رویدادها و روندها هم قرار بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

۱ دیدگاه

  • به پرداخت بانک ملت نسبت دیگر شرکت های پرداخت اینترنتی بسیار عملکرد ضعیف و نامناسبی دارد. بنده یک شارژ خریدم اما رمز شارژ به ایمیلم ارسال نشد و وقتی هم به پشتیبان آنلاین به پرداخت ملت پیام دادم ضمن برخورد نامناسب گفت که در حیطه کاری من نیست. درحالی که دیگر شرکت ها پرداخت اینترنتی که ادعای اول بودن در خاورمیانه را هم ندارند اینطور نیستن!

/* ]]> */