راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

بانک توسعه صادرات عضو کانون بانک‌های ایرانی در اروپا شد

بانک توسعه صادرات ایران با دریافت لوح از مدیریت کانون بانک‌های ایرانی در اروپا به مجموعه بانک‌های این کانون پیوست.

به گزارش روابط عمومی بانک توسعه صادرات، کانون بانک‌های ایرانی در اروپا (Association of Iranian Banks in Europe) در شهر فرانکفورت آلمان مستقرشده و به‌عنوان یک‌نهاد مستقل باهدف تحکیم روابط اقتصادی و بانکی و تسهیل در تجارت بین ایران و اروپا در پاییز سال 1396 تأسیس‌شده است.

تبادل اطلاعات و نظرات با سازمان‌های بانکی و نظارتی و نیز مقامات مرتبط در اروپا، توسعه روابط ساختاری بین بانک‌های ایرانی در اروپا و دیگر بانک‌های ایرانی و اروپایی از طریق برگزاری جلسات منظم، هیئت‌های اعزامی، اطلاع‌رسانی در خصوص بازارها و فرصت‌های بالقوه تجاری ایران با مجامع تجاری، بانکی و صنعتی در سراسر اروپا، شناسایی نیازها و انتظارات مشتریان به‌منظور ارتقاء سطح عضویت و پشتیبانی از آموزش‌های حرفه‌ای بانکداران ایرانی از دیگر اهداف تشکیل این کانون است.

به‌غیراز بانک‌هایی که شعبه یا دفتر نمایندگی یا زیرمجموعه‌ای در اروپا در اختیار داشته باشند، شماری از شرکت‌ها و اشخاص حقیقی ذینفع در تجارت بین ایران و اروپا نیز قادر به عضویت در این کانون هستند. در حال حاضر به‌جز بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و پژوهشکده پولی و بانکی، چندین بانک دولتی و خصوصی و یک بانک نیمه‌دولتی ازجمله اعضای این کانون به شمار می‌آیند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

[logo_showcase id=”298325″]