راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

نصب بیش از ۳۵۰۰ دستگاه خودپرداز بیت‌کوین در سراسر جهان

خودپرداز ارز رمزنگاری‌شده به‌عنوان یک وسیله محبوب برای خریدوفروش ارز رمزنگاری‌شده نظیر بیت‌کوین شناخته می‌شوند.

به گزارش ارز دیجیتال، این امر امروزه یک نقطه عطف به شمار می‌رود، چراکه در حال حاضر بیش از ۳۵۰۰ دستگاه خودپرداز بیت‌کوین در سراسر جهان نصب‌شده است. بر اساس آخرین آمار به‌دست‌آمده از یک سایت معتبر که مکان خودپردازهای بیت‌کوین را ردیابی می‌کند، رکود ایجادشده در قیمت بیت‌کوین تأثیر زیادی بر میزان نصب و استفاده از دستگاه‌های خودپرداز در سراسر جهان نگذاشته است.

این اطلاعات نشان می‌دهد که در حال حاضر تعداد ۳۵۰۳ دستگاه خودپرداز بیت‌کوین در سراسر جهان وجود دارد و چیزی در حدود 52/7 درصد آن‌ها از آلت کوین‌ها نیز پشتیبانی می‌کنند؛ که این آمار به ترتیب حمایتی ۴۹ درصدی از آلت کوین و 32/1 درصد از اتریوم را نشان می‌دهد. پس از ۱۷ ماه و در اوایل سال ۲۰۱۷ تعداد این خودپردازها از رقم ۱۰۰۰ فراتر رفت و به نقطه عطف کنونی رسید.

آمریکای شمالی با مجموع ۲۵۹۴ خودپرداز بیت‌کوین نصب‌شده که رقم 74/5% از کل دستگاه‌های نصب‌شده را شامل می‌شود، دارای بیشترین انحصار دستگاه‌های خودپرداز بیت‌کوین در سطح جهان است. پس از آمریکای شمالی، اروپا قرار دارد محدوده بریتانیا و اتریش، البته هنوز فاصله زیادی تا رسیدن به سطح آمریکای شمالی دارد. رتبه‌های بعدی پس از کشورهای نام‌برده شده، به روسیه و جمهوری چک اختصاص دارد.

قیمت بیت‌کوین در سال جاری به‌خصوص در سه‌ماهه اول سال، با بیشترین نوسانات روبه‌رو بوده است. قیمت بیت‌کوین در ماه فوریه تقریباً ۵۰ درصد کاهش یافت و به کمتر از ۷۰۰۰ دلار سقوط کرد. علیرغم این کاهش قیمت، تولیدکنندگان همچنان به نصب خودپردازهای جدید ادامه داده‌اند. این گزارش افزایش سرعت اپراتورهای دستگاه خودپرداز در حال نصب در سراسر جهان را نشان می‌دهد.

پیش‌ازاین در ماه مه، زمانی که در حدود ۳۰۱۵ دستگاه خودپرداز ارز رمزنگاری‌شده در سراسر جهان نصب و راه‌اندازی شد، سرعت نصب دستگاه‌های ATM بیش از 5/88 خودپرداز بیت‌کوین در روز بود که امروزه به میزان ۶۶ درصد افزایش‌یافته و سرعت آن به 91/8 نصب در هرروز رسیده است. شرکت آمریکایی Genesis Coin و نیز شرکت اروپایی General Bytes به ترتیب 33/69 و 26/89 درصد از این خودپردازها را نصب و راه‌اندازی می‌کنند.

بر اساس گزارش‌های اخیر خریدوفروش ارز رمزنگاری‌شده از طریق این خودپردازها افزایش‌یافته و این نوع کسب‌وکار علی‌رغم رکود قیمت‌ها برای تولیدکنندگان سودآور است. همچنین تولیدکنندگان از طریق ماشین‌های دوطرفه، گزینه‌های بیشتری برای مصرف‌کننده ارائه می‌دهند.

دستگاه‌های خودپرداز دوطرفه به مصرف‌کنندگان اجازه خریدوفروش ارز رمزنگاری‌شده را می‌دهند این در حالی است که خودپرداز یک‌طرفه صرفاً برای خرید ارز رمزنگاری‌شده طراحی‌شده است. سهم بازار برای ماشین‌های دوطرفه نیز از 35/32% به 37/03% افزایش یافت، زیرا تولیدکنندگان با بهبود سخت‌افزارها از هر دو طرف این معامله درآمد کسب می‌کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

حامیان راه پرداخت