خبر

بانکداری با نوشابه اضافه / بانک‌های دولتی و خصوصی در حال کم کردن تعداد شعب خود هستند

نوشته شده توسط اتاق خبر راه پرداخت

بانک‌های ایران به‌ویژه بانک‌های دولتی و خصوصی شده درحالی‌که کم کردن تعداد شعب خود هستند و البته این حرکت لاک‌پشتی برای بستن شعبه‌های اضافه و زیان‌ده هنوز با ایده‌آل‌ها فاصله دارد و همچنان چراغ ۲۰ هزار و ۵۹۸ شعبه بانکی روشن است.

به گزارش همشهری، گسترش بانکداری الکترونیک و کاهش مراجعه فیزیکی مردم به شعب بانک‌ها باعث شده تا بانکداران خبره و آینده‌نگر در حد ضرورت به شعبه‌افزایی روی‌آورند، بانکدارانی که هنوز تعداد شعبه زیاد را نشان قدرت بانک تحت مدیریتشان فرض می‌کنند، در انزوا قرار گیرند.

کافی است سهامداران و مدیران بانک‌های ایران به‌جای بالیدن به تعداد شعبه بیشتر، به شاخص‌های کلیدی در ایجاد و متوقف کردن شعب خود بنگرند و تأمل کنند که این ساختمان‌های شیک و پرزرق‌وبرق را هنری نیست بلکه باید به متر و معیارهای استاندارد بانکداری بیندیشند.

به‌این‌ترتیب هر مدیرعامل بانکی باید به فکر این باشد که در پایان هرسال چه عددی را در برابر فهرست زیر ثبت خواهد کرد و آیا حفظ شعبه‌های زیان‌ده از جیب سهامداران و سپرده‌گذاران منطقی است؟ این شاخص‌ها را بانکداران در اتاق خود نصب کنند و هرروز بنگرند که درست تصمیم گرفته‌اند یا نه؟

درآمد به ازای هر شعبه / سود خالص به ازای هر شعبه / نسبت سپرده به ازای هر شعبه / نسبت تسهیلات به ازای هر شعبه / نسبت درآمد کل به تعداد کارکنان / نسبت سود خالص به تعداد کارکنان / نسبت سپرده‌ها به تعداد کارکنان / نسبت تسهیلات به تعداد کارکنان به زبان طنز تلخ باید گفت بانکدارانی که به تعداد شعبه‌هایشان می‌بالند، مرد بیماری را می‌مانند که قند خون دارد و سفارش چلوکباب با نوشابه اضافه می‌دهد.

درباره نویسنده

اتاق خبر راه پرداخت

در اتاق خبر راه پرداخت ما همه خبر‌های قابل انتشار مربوط به صنعت بانکداری و پرداخت الکترونیک ایران را در راه پرداخت منتشر می‌کنیم. ما در راه پرداخت تلاش می‌کنیم بیش و پیش از خبررسانی، تحلیل ارائه کنیم. اما مخاطبان ما می‌توانند از طریق اتاق خبر در جریان مهم‌ترین رویدادها و روندها هم قرار بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

۱ دیدگاه

/* ]]> */