بانک‌تک (BankTech)

اولین جلسه همتی با مدیران عامل بانک‌ها برگزار شد

رئیس‌کل بانک مرکزی پس از مراسم معارفه خود که روز شنبه ۶ مردادماه برگزار شد و در اولین روز کاری رسمی، طی جلسه‌ای با مدیران عامل بانک‌ها شنونده مسائل و مشکلات امروز شبکه بانکی بود.

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، در این جلسه عبدالناصر همتی بر همراهی نظام بانکی برای ثبات و آرامش اقتصادی تأکید کرد و رعایت دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌های بانک مرکزی را از ضرورت‌های اصلی مورد انتظار برشمرد.

مدیران عامل بانک‌ها نیز در این جلسه ضمن تشکر از رئیس‌کل بانک مرکزی برای برگزاری اولین جلسه پس از اتمام مراسم معارفه، بانک‌ها را همراه و همگام باسیاست‌های بانک مرکزی عنوان کردند و همگی تصریح کردند که منطبق باسیاست‌ها و اصول بانک مرکزی و در همان مسیر، برنامه‌ریزی و حرکت می‌کنند.

تلاش برای ثبات اقتصادی، اعتمادسازی به‌نظام بانکی، رتبه‌بندی بانک‌ها، انضباط مالی، اصلاح ساختار نظام بانکی، پرهیز از رقابت‌های ناسالم در شبکه بانکی، تلاش برای انطباق با استانداردهای بین‌المللی، افزایش سرمایه بانک‌ها، برگزاری به‌موقع مجامع بانک‌ها و کاهش فشار تسهیلات تکلیفی از مسائل موردبحث در این جلسه بود.

همچنین در این جلسه بر تلاش برای حل مشکلات تأکید و مقرر شد بانک‌ها مسائل خود را طی گزارشی به رئیس‌کل بانک مرکزی اعلام کنند.

درباره نویسنده

اتاق خبر راه پرداخت

اتاق خبر راه پرداخت همه مطالب و خبر‌های مهم فین‌تک ایران را رصد و منتشر می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

/* ]]> */