راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

دستورالعمل امهال وام‌های بانکی ابلاغ شد

معاون اول رئیس‌جمهور بخشنامه معرفی مشمولان واجد بهره‌مندی از امهال تسهیلات به بانک‌ها را ابلاغ کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، هیئت‌وزیران در جلسه ۱۳ تیرماه ۱۳۹۷ به پیشنهاد مشترک وزارت خانه‌های جهاد کشاورزی، کشور و سازمان برنامه‌وبودجه کشور و به استناد اصل یک‌صد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویب کرد.

 1. کارگروه موضوع‌بند (خ) ماده ۳۳ قانون برنامه ششم توسعه موظف است صرفاً پس از اعلام استان‌هایی که در سال زراعی ۱۳۹۶-۱۳۹۷ تحت تأثیر حوادث غیرمترقبه قرارگرفته و توسط سازمان مدیریت بحران کشور به استانداری‌ها اعلام‌شده‌اند، مشمولان واجد بهره‌مندی از امهال تسهیلات موضوع این تصویب‌نامه را به بانک‌های عامل معرفی کند.
 2. بانک‌های عامل موظف‌اند مانده بدهی اصل سود و جرائم تسهیلات دریافتی خسارت دیدگان بخش کشاورزی ناشی از حوادث غیرمترقبه (ازجمله سرمازدگی و خشک‌سالی) سررسیده تا تاریخ ابلاغ این تصویب‌نامه را به مدت دو سال امهال کنند.
  تبصره- امهال تسهیلات موضوع این تصویب‌نامه برای شرکت‌های کشت و صنعت وابسته به دولت و مؤسسات عمومی غیردولتی ممنوع است.
 3. بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران موظف است هزینه‌های امهال تأییدشده توسط بانک‌های عامل را بررسی و به سازمان برنامه‌وبودجه کشور اعلام کنند.
 4. سازمان برنامه‌وبودجه کشور نسبت به‌پیش بینی بار مالی ناشی از اجرای این تصویب‌نامه از محل منابع بند (م) ماده (۲۸) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (۲) مصوب ۱۳۹۳ در لوایح بودجه‌های سنواتی برابر قوانین و مقررات اقدام کنند.
 5. بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و وزارت کشور موظف‌اند گزارش عملکرد این تصویب‌نامه را در مقاطع زمانی سه‌ماهه به سازمان برنامه‌وبودجه کشور اعلام کنند.
 6. بانک‌های عامل موظف‌اند در صورت عدم‌تأیید هر یک از بهره‌برداران فهرست مشمولان اعلامی کارگروه موضوع‌بند (خ) ماده ۳۳ قانون برنامه ششم توسعه، مراتب را به‌صورت مکتوب با ذکر دلایل به دستگاه مربوط اعلام کنند.
1 نظر
 1. موسی می‌گوید

  وام امهال

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.