ارزهای رمزنگاری شده (Cryptocurrency)

مصاحبه با مدیر ارشد فناوری کوین‌بیس / سرینیواسان شرکتش را به مدل موی مولت تشبیه می‌کند!

نوشته شده توسط مهری سیاه‌ریش

کوین بیس (Coinbase)، محل مبادله ارزهای رمزنگاری‌شده، جایی است که هرکسی قصد خریدوفروش یکی از ارزهای رمزنگاری‌شده بیت‌کوین (Bitcoin)، لایت‌کوین (Litecoin)، اتریوم (Ethereum) و بیت‌کوین‌کش (Bitcoin Cash) را داشته باشد به آن‌جا مراجعه می‌کند. مدیر ارشد فناوری کوین بیس، بالاجی سرینیواسان (Balaji Srinivasan)، در جلسه «بلاکچین امروز» که توسط تک‌کرانچ (TechCrunch) در شهر زوگ سویس ترتیب داده‌شده بود، اظهار کرد کوین بیس فعالانه در حال تلاش برای اضافه کردن قابلیت پشتیبانی از ارزهای رمزنگاری‌شده دیگر هم هست.

کوین بیس در ماه ژوئن اعلام کرده بود که دامنه گسترش پشتیبانی از ارزهای رمزنگاری‌شده جدید به چهار تا پنج گونه محدود خواهد بود که اضافه شدن اتریوم‌کلاسیک (Ethereum Classic ETC) و توکن‌های ای‌آر‌سی‌۲۰ (ERC 20 token) از جمله‌ی آن‌ها بود.

اما در جلسه‌ی گذشته سرینیواسان حاضر نشد از ارزهای رمزنگاری‌شده‌ای که در چشم‌انداز کوین بیس شامل این پشتیبانی خواهد شد نام ببرد اما گفت منتظر اطلاعیه‌های متعددی در ماه‌های آینده باشیم.

مدیر ارشد فناوری کوین‌بیس، بالاجی سرینیواسان

مدیر ارشد فناوری کوین بیس، بالاجی سرینیواسان (سمت راست)

سرینیواسان کوین‌بیس را به مدل موی مولت تشبیه کرد!

«کوین بیس را می‌توان به مدل موی مولت تشبیه کرد، از این نظر که ما با بانک‌ها و نهاد‌های دولتی طرفیم و در پشت‌صحنه فضای رمزنگاری‌شده قرار دارد.»

راهبرد عمومی کوین بیس مبنی بر اضافه کردن ارزهای رمزنگاری‌شده جدید به پلتفرم خود برای آن است که هم‌زمان روابط خوب خود را با بانک‌ها و نهادهای دولتی در یک‌طرف و در طرف دیگر افرادی که در فضای رمزنگاری‌شده و ارزهای رمزنگاری‌شده هستند حفظ نماید. سرینیواسان هدف کوین بیس را در یک جمله خلاصه کرد:

«عمومیت بخشیدن به ارزهای رمزنگاری‌شده و بلاکچین»

سرینیواسان حفظ روابط خوب با همه طرف‌ها را لازمه رسیدن به این هدف می‌داند و معتقد است برای پشتیبانی از ارزهای رمزنگاری‌شده جدید، باید آن ارز به‌صورت شاخصی رشد کند و مقبولیت بیابد.

«ما هرگز اولین کسی نخواهیم بود که از یک ارز‌ رمزنگاری‌شده پشتیبانی می‌کنیم ولی جزو اولین‌ها خواهیم بود.»

سرینیواسان پیش‌بینی می‌کند در آینده‌ای نزدیک عملیات کوین بیس بیشتر حالت الگوریتمی به خود بگیرد، از همین رو هنگامی که ارزهای رمزنگاری جدید اضافه می‌شوند، فرآیندها به راحتی تکرار خواهند شد و نیازی به دوباره‌کاری‌ها نخواهد بود.

«Earn.com»، یک سرویس ایمیلی پولی بر پایه بلاکچین است که سرینیواسان هم‌بنیان‎‌گذار آن است و پس از خریداری شدن این سرویس توسط کوین بیس به مبلغ صدوبیست میلیون دلار، سرینیواسان اولین مدیر فناوری بود که در آوریل سال جاری به کوین بیس اضافه‌شد. سرینیواسان همچنین عضو هیئت‌مدیره در شرکت آندریسن هورویتز (Andreessen Horowitz) هم هست.

سرینیواسان پس از تبدیل «Earn.com» به سرویسی که کاربران را در قبال پاسخ به ایمیل‌ها و انجام وظایف تشویق می‌کند، توانست این سایت را به سودآوری چند-ده میلیون دلاری در سال برساند.

به‌عنوان مدیر ارشد فناوری، سرینیواسان بر آموزش مردم در مورد ارزهای رمزنگاری‌شده و فناوری بلاکچین هم متمرکز است چون در مدارس یا مقاطع پایین‌تر از کارشناسی ارشد هیچ آموزش رسمی قابل‌توجهی برای این مطالب وجود ندارد.

سرینیواسان به آینده بلاکچین بسیار خوش‌بین است و آن را حتی از مجموع طلا، انتقال بین‌المللی پول، کراودفاندینگ (crowdfunding) و ملحق شدن شرکت‌ها هم ۱۰ برابر بهتر می‌داند، چراکه می‌گوید بلاکچین قابل‌برنامه‌ریزی و خودکارسازی است.

منبع: TechCrunch

درباره نویسنده

مهری سیاه‌ریش

کارشناس ارشد مدیریت کسب‌وکار (MBA). به صورت تخصصی در حوزه‌ی بازاریابی محتوایی فعالیت می‌کنم و از روی علاقه بخشی از زمانم را به مطالعه و وبلاگ‌نویسی در حوزه‌ی استارتاپ‌های فین‌تک اختصاص دادم.

دیدگاهتان را بنویسید

/* ]]> */