راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

پرداخت با اپلیکیشن جایگزین صف صندوق در انگلیس

0

یک‌خرده فروشی در انگلیس در رقابت با آمازون به مشتریانش اجازه می‌دهد به‌جای ایستادن در صف صندوق، کالاها را با موبایل اسکن و بهای آن‌ها را به‌وسیله یک اپلیکیشن پرداخت کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر، تسکو بزرگ‌ترین خرده‌فروشی انگلیس مشغول آزمایش روشی برای پرداخت بی‌نیاز از صف‌های طولانی صندوق در فروشگاه‌های زنجیره‌ای است. این اقدام برای رقابت با سرویس Go خرده‌فروشی آمازون طراحی‌شده است.

در همین راستا تسکو به مشتریانش اجازه می‌دهد کالاها را با دستگاه موبایل خود اسکن کنند و بهای آن‌ها را به‌وسیله یک اپلیکیشن پرداخت کنند و به‌راحتی از فروشگاه خارج شوند. این آزمایش در صورت موفقیت‌آمیز بودن در آینده نزدیک در فروشگاه‌های سراسر انگلیس اجرا می‌شود. البته مشروط بر آنکه بر چالش‌های امنیتی موجود فائق آید.

در حال حاضر در طرح آزمایشی موبایل ۱۰۰ نفر از کارمندان در سایت‌های مخصوص قادر به اسکن بارکدها است. این افراد می‌توانند پس از اسکن، بهای کالاهای خریداری‌شده را به‌وسیله اپلیکیشن ScanPay Go پرداخت کنند.

به گفته استیون بلیر مدیر تغییرات فروشگاه‌های تسکو تابه‌حال بازخورد انجام این طرح موفقیت‌آمیز بوده اما برای اظهارنظر دراین‌باره هنوز زود است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.