راه پرداخت؛ پرمخاطب‌ترین رسانه فین‌تک ایران

هر آنچه درباره جیمی دایمن، مدیرعامل جی‌پی مورگان باید بدانید

0

ماهنامه عصر تراکنش / جیمی دایمن، بازرگان و مدیر ارشد اجرایی آمریکایی است که در حال حاضر هم به‌عنوان مدیرعامل و رئیس هیات‌مدیره جی‌پی مورگان چیس که بزرگ‌ترین بانک ایالات متحده بر پایه میزان دارایی است، فعالیت می‌کند. او از ژانویه ۲۰۰۷ به‌عنوان یکی از اعضای هیات‌مدیره بانک فدرال رزرو نیویورک معرفی شد.

یکی از شهرت‌های دایمن به این ‌خاطر است که در سال‌های ۲۰۰۶، ۲۰۰۸، ۲۰۰۹ و ۲۰۱۱، نامش در فهرست تایم ۱۰۰ که فهرستی از یکصد فرد قدرتمند و بانفوذ در جهان است، قرار گرفت. او همچنین به‌عنوان مدیر سال ۲۰۱۱ انتخاب شد.

پس از فارغ‌التحصیلی، سندی ویل، بانکدار آمریکایی، دایمن را متقاعد کرد که تمامی پیشنهادهایی را که از طرف گلدمن ساکس، مورگان استنلی و لمان برادرز داشت، رد کند و به‌عنوان دستیار در شرکت ارائه‌دهنده سرویس‌های مالی آمریکن اکسپرس مشغول به کار شود. در سال ۲۰۰۰ جیمی دایمن، مدیرعامل بانک وان شد و زمانی که در سال ۲۰۰۴، جی‌پی مورگان چیس، بانک وان را خریداری کرد، دایمن هم به‌عنوان مدیر ارشد عملیات شرکت جدید ادغام‌شده، مشغول به کار شد.

سپس در سال ۲۰۰۵ او مدیرعامل جی‌پی مورگان چیس شد و یک سال بعد از آن هم سمت رئیس هیات‌مدیره بانک به او داده شد. اکتبر ۲۰۱۷ بود که سایت سی‌ان‌بی‌سی خبری از دایمن منتشر کرد که این مدیرعامل کسانی که پول‌شان را صرف خرید بیت‌کوین می‌کنند، «احمق» خوانده و ارزهای رمزنگاری‌شده مانند بیت‌کوین را یک کلاهبرداری بیش نمی‌دانست و معتقد بود که فناوری زنجیره بلوک پشت بیت‌کوین، فناوری ناپایداری است.

اما کمی بعد و در ژانویه ۲۰۱۸، دایمن به‌نوعی از حرفی که زده بود، ابراز پشیمانی کرد و رسما اعلام کرد از اینکه بیت‌کوین را به چشم یک کلاهبرداری می‌دید، پشیمان است و به فناوری پشت این ارزها ایمان آورده است و آن را واقعی می‌داند؛ اما همچنان نسبت به عملکرد دولت درباره این ارزها نگران است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.