راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

دردسر جدید افشای رمز کارت‌های بانکی /کارت برخی مشتریان سوخت

به گزارش راه پرداخت به نقل از پانا افشای رمز برخی از کارت‌های بانکی درد سرهای مختلفی داشت که تازه‌ترین مشکل ایجاد شده در خصوص کارت‌های بانک رفاه است که کارت‌های اعلام شده به صورت کامل سوخته و باید دوباره صادر شود.

افشای شماره حساب و رمز برخی از مشتریان در اینترنت شاید بعد از اختلاس ۳ هزار میلیارد تومانی، بزرگ‌ترین فاجعه در سیستم بانکی در طول دو سال گذشته باشد.

یکی از مدیران میانی شرکت پشتیبانی انفورماتیک بانک‌ها اطلاعات ۳ میلیون کاربر را بر روی خروجی وبلاگ خود گذاشت تا نشان دهد سیستم بانکی کشور تا چه حد آسیب پذیر است.

اگر چه از سوی مدیران بانک مرکزی موضوع هک شدن به صورت کامل رد شد، اما مشکلات حاصل از آن هنوز برای کاربران سیستم بانکی درد سر ساز است.

چند تن از مشتریان بانک رفاه (شعبه مسیح دانشوری) گفتند که پس از مراجعه به بانک متوجه شدند شماره حساب آن‌ها مسدود شده است برای تغییر رمز اقدام کردند اما کارت‌های آن‌ها فعال نشد به همین جهت با مراجعه به شعب متوجه شدند که کارت آن‌ها به صورت کامل سوخته و از رده خارج شده است.

بنابراین مسوولین بانک صدور دوباره کارت را برای این افراد مشروط به پرداخت هزینه صدور کرده و از هر یک از افراد ۱۳ هزار تومان هزینه دریافت کرده است.

این در حالی است که پی گیری از مسوولین بانک رفاه تنها به تکذیب این مساله ختم شد.

روابط عمومی این بانک گفت: کارت‌هایی که هک شده بود از طریق بانک غیر فعال شده و کاربر تنها با فعال‌سازی مجدد می‌تواند از کارت خود استفاده کند.

وی در پاسخ به این سوال که هزینه دریافت شده بابت چه بوده است تصریح کرد: کارتهای این دسته از مشتریان منقضی شده و باید بار دیگر کارت جدید دریافت می‌کرده‌اند که بر اساس تعرفه بانک مرکزی باید ۲ هزار و ۸۰۰ تومان بابت صدور کارت و ۱۰ هزار تومان نیز حداقل موجودی حساب داشته باشند که بر این اساس افشای رمز‌ها درد سری برای این افراد ایجاد نکرده است و تنها روال بانکی پیشین برای این افراد انجام شده است.

در پی انتشار این خبر خبرنگار راه پرداخت اطلاعاتی را درباره صحت این گزارشات از خدمات نوین بانک رفاه گرفته است. برای دیدین متن کامل خبر کلیک کنید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.