بلاکچین (Blockchain) پی‌تک (PayTech)

مایکروسافت با استفاده از بلاکچین روند پرداخت کپی‌رایت را سرعت می‌بخشد

نوشته شده توسط اتاق خبر راه پرداخت

شرکت مایکروسافت با استفاده از فناوری بلاک چین روند رویالتی را کنترل خواهد کرد. به گزارش ایسنا، شرکت مایکروسافت با استفاده از فناوری بلاکچین به توسعه‌دهندگان بازی‌های رایانه‌ای رویالتی یا بهره مالکانه پرداخت خواهد کرد.

بهره مالکانه یا رویالتی مبلغی است که به منظور بهره‌برداری از امتیاز منابع دارای ارزش اقتصادی یا برای بهره گرفتن از امتیاز حقوق مالکیت معنوی و کپی‌رایت یا دانش فنی و تکنولوژی به دولت یا مالک پرداخت می‌شود.

واژه بلاک چین معمولاً با پلتفرم‌های مربوط به ارز رمزنگاری‌شده مأنوس شده است. بلاکچین دربردارنده شبکه‌ای از بلوک‌هایی است که اطلاعات موجود در آنها رمزگذاری شده است. این اطلاعات در یک سرور مرکزی نگهداری نمی‌شود و مدیریت آن نیز در اختیار یک کاربر یا شرکت نیست. در واقع این اطلاعات در سراسر جهان پراکنده است و امکان هک کردن و تغییر این اطلاعات نیز به راحتی وجود ندارد.

این غول فناوری قصد دارد تا روند پردازش حق کپی‌رایت را آسان کند. این فرآیند تاکنون از طریق واسطه‌هایی صورت می‌گرفته است که سبب طولانی شدن روند پرداخت می‌شده است.

درباره نویسنده

اتاق خبر راه پرداخت

در اتاق خبر راه پرداخت ما همه خبر‌های قابل انتشار مربوط به صنعت بانکداری و پرداخت الکترونیک ایران را در راه پرداخت منتشر می‌کنیم. ما در راه پرداخت تلاش می‌کنیم بیش و پیش از خبررسانی، تحلیل ارائه کنیم. اما مخاطبان ما می‌توانند از طریق اتاق خبر در جریان مهم‌ترین رویدادها و روندها هم قرار بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

/* ]]> */