راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

بیمه پاسارگاد به ازای هر سهم 329/62 ریال سود داد

مجمع عمومی عادی سالانه بیمه پاسارگاد با حضور بیش از ۹۸/۲ درصد سهامداران، نمایندگان بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران و سازمان بورس و اوراق بهادار در ساعت ۱۵ روز سه‌شنبه ۲۹ خردادماه سال ۱۳۹۷ در دانشگاه خاتم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بانک پاسارگاد، مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام بیمه پاسارگاد به ریاست آقای دکتر مجید قاسمی رئیس هیئت‌مدیره این شرکت برگزار شد؛ آقایان علی‌اکبر امین تفرشی و عباس کفافی به‌عنوان ناظر و خانم دکتر نعیمیان به‌عنوان منشی جلسه، او را در برگزاری مجمع همراهی کردند و گزارش کاملی از فعالیت‌های شرکت در سال ۱۳۹۶ توسط آقای پیروز باستانی عضو هیئت‌مدیره و معاون مالی واداری بیمه پاسارگاد به سمع و نظر سهامداران رسید.

پس از قرائت گزارش بازرس قانونی و حسابرس شرکت صورت‌های مالی سال منتهی به ۲۹ اسفندماه ۱۳۹۶ بیمه پاسارگاد به تأیید حاضرین در جلسه رسانده شد. تصویب مبلغ 331.695 میلیون ریال سود قابل‌تقسیم و انتخاب روزنامه اطلاعات به‌عنوان روزنامه کثیرالانتشار شرکت از مصوبات مجمع عمومی عادی صاحبان سهام بیمه پاسارگاد بود.

همچنین بر اساس عملکرد سال مالی ۱۳۹۶ و صورت‌های مالی ارائه‌شده، عایدی هر سهم  ۳۲۹/۶۲ ریال تعیین شد و مبلغ ۱۳۰ ریال به‌صورت سود نقدی برای هر سهم تخصیص یافت.

شرکت بیمه پاسارگاد در سال مالی ۱۳۹۶ با صدور بیش از ۳ میلیون و ۳۸۱ هزار فقره بیمه‌نامه و بیش از 16.206 میلیارد ریال حق بیمه تولید کرد که این رقم نسبت به سال قبل ۴۲/۳ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

همچنین میزان خسارت پرداختی این شرکت در سال ۱۳۹۶ بیش از 5.562 میلیارد ریال بوده که نسبت به سال گذشته ۲۰ درصد افزایش داشته است.

بر اساس آمار، ۲۷/۷ درصد پرتفوی شرکت مربوط به بیمه‌های اتومبیل، ۶۴/۷ درصد بیمه‌های اشخاص، ۲ درصد بیمه آتش‌سوزی، ۰/۸ درصد بیمه باربری، ۳/۶ درصد بیمه‌های مسئولیت و ۱/۲ درصد مربوط به بیمه‌های مهندسی، انرژی و سایر بیمه‌ها است. ضریب خسارت شرکت نیز (بدون احتساب بیمه‌های عمر و تأمین آتیه) در سال ۱۳۹۶ حدود ۸۲/۵ درصد بوده است.

این در حالی است که به استناد سالنامه آماری سـال ۱۳۹۵ صنعت بیمه که توسط بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران منتشرشده، ضریب خسارت بازار بیمه کشور در سال مذکور برای بیمه‌های غیرزندگی، معادل ۸۳/۶ درصد بوده است.

تصویب صورت‌های مالی سال ۱۳۹۶، رشد ۴۲/۳ درصدی پرتفوی و ترکیب همگون آن، ضریب خسارت مناسب، مدیریت آگاهانه بر ترکیب پرتفوی بیمه‌ای شرکت از طریق حضور در بازارهای جدید، بررسی ریسک‌های پیشنهادی و قبول آن‌ها بر اساس اصول بیمه‌گری و مدیریت ریسک، حضور مؤثر در بخش‌های مختلف بیمه‌های زندگی و غیرزندگی با اتکا به توان فنی شرکت و رعایت اصول بیمه گری در انتخاب ریسک، کوشش برای گسترش بیمه‌های اشخاص (به‌ویژه بیمه‌های زندگی) و افزایش سهم این بخش در تولید شرکت، بازنگری در قراردادهای اتکایی به‌منظور افزایش ظرفیت نگهداری ازیک‌طرف و رعایت صرفه و صلاح شرکت از طرف دیگر، فراهم آوردن تسهیلات در پرداخت حق بیمه برای بیمه‌گذاران و درعین‌حال تأکید بر وصول به‌موقع حق بیمه‌ها و مطالبات تجاری شرکت، مدیریت مؤثر بر وجوه نقد شرکت به‌منظور پرداخت به‌موقع خسارت‌ها و بدهی‌ها، خرید دارایی‌ها و تجهیزات موردنیاز و انجام سرمایه‌گذاری در بخش‌های سودآور و درآمد ساز، عملکرد بسیار شفاف بیمه پاسارگاد و رضایت سهامداران این شرکت را نشان می‌دهد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

[logo_showcase id=”298325″]