راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

توضیح بانک مرکزی در خصوص تغییر رمز کارت‌های بانکی مردم

مدیر اداره نظام‌های پرداخت بانک مرکزی در پاسخ به ادعاهای جدید منتشر کننده اطلاعات ۳میلیون کارت بانکی که گفته بود با تغییر رمز، مشکل امنیتی کارت‌ها حل نمی‌شود، گفت: تا این لحظه هیچ پولی از حساب‌های بانکی مردم برداشت نشده است.

ناصر حکیمی در گفت‌وگو با مهر در پی ادعای اینکه برخی از شهروندان مدعی هستند حساب‌های بانکی آن‌ها خالی شده است، گفت: با قاطعیت می‌گویم که رصد تراکنش‌های موجود نشان می‌دهد که تا به این لحظه از هیچ حسابی هیچ پولی برداشت نشده است.

مدیر اداره نظام‌های پرداخت بانک مرکزی گفت: چنانچه افرادی هستند که برای آن‌ها ابهامی در این خصوص وجود دارد، به بخش اداره نظام‌های پرداخت بانک مرکزی گزارش کرده و اطلاع دهند تا مورد بررسی قرار گیرد.

وی در پاسخ به ادعای «خسرو زارع فرید» مدیر فناوری پیشین شرکت «ف. ا» که مدعی شده بود تغییر رمز کارت‌های بانکی مشکلی را حل نمی‌کند، هر وقت کارت را با رمز جدید روی POS این شرکت کشیدید، هم رمز شما و هم اطلاعات کارت شما یک جایی ثبت می‌شود، پس تنها تغییر رمز عبور، مشکلی را حل نمی‌کند، گفت: این فرد مولفه‌های لازم را در اختیار ندارد.

حکیمی با تاکید بر اینکه ادعای این فرد واقعی نیست، تصریح کرد: برای برداشت پولی از حسابی باید مولفه‌های لازم از جمله اینکه حداقل کارت بانکی، رمز اول و دوم و cvv۲ کارت را در اختیار داشته باشد.

منبع: دنیای اقتصاد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.