ارزهای رمزنگاری شده (Cryptocurrency)

بزرگ‌ترین بازار ارز رمزنگاری‌شده کره جنوبی خرید بیت‌کوین برای ایرانی‌ها را ممنوع کرد

نوشته شده توسط اتاق خبر راه پرداخت

شرکت بیت‌هامب که بزرگ‌ترین سایت خریدوفروش بیت‌کوین و ارز رمزنگاری‌شده در کره جنوبی است، تصمیم گرفته تبادل این ارز رمزنگاری‌شده را برای ۱۱ کشور ازجمله ایران، کره شمالی و عراق ممنوع کند.

به گزارش پارسینه، به نقل از فاینانس مگنتس، بیت‌هامب گفته است این تصمیم برای جلوگیری از سوءاستفاده کشورهای مذکور از پلتفرم این شرکت جهت تأمین مالی فعالیت‌های مجرمانه و پول‌شویی اتخاذشده است.

این تصمیم که از هفتم خرداد، اجرایی شده اجازه ثبت‌نام به کاربران جدید از این کشورها را نمی‌دهد و حساب‌های کاربران فعلی هم که در این کشورها ساکن هستند از روز ۲۱ ژوئن (۳۱ خرداد) مسدود می‌شوند.

بیت‌هامب همچنین گفته است قصد دارد در راستای اقدامات امنیتی در خارج از کره جنوبی، فرآیند تأیید توسط تلفن همراه را فعال کند. هدف از این اقدام کاهش شناسه‌های تقلبی عنوان‌شده است.

یک نماینده بیت‌هامب گفته است: «تیم بیت‌هامب به‌صورت داوطلبانه سیاست‌های محدودکننده‌ای را اعمال خواهد کرد و از نزدیک با مقامات مالی همکاری می‌کند تا شفافیت در بازار ارز رمزنگاری‌شده و حمایت از سرمایه‌گذاران افزایش پیدا کند.»

این کشورها از سوی نهاد کشورها و سرزمین‌های غیر همکار (NCCT) به‌عنوان مناطق با ریسک بالا طبقه‌بندی‌شده‌اند چراکه از سوی گروه ویژه اقدام مالی (FATF) درزمینهٔ پول‌شویی به‌عنوان کشورهایی که سیاست‌های ناکافی درزمینهٔ مبارزه با پول‌شویی و دیگر فعالیت‌های مالی مجرمانه دارند، شناخته می‌شوند.

در ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۴۲۰ میلیون دلار در بازار بیت‌هامب تجارت شده است و «فاینانس مگنتس» می‌گوید این تصمیم تأثیری بر بازار ارز رمزنگاری‌شده ندارد و یا بسیار ناچیز خواهد بود.

سال گذشته هم بازار مبادلاتی «بیترکس» که در ایالات‌متحده مستقر است، حساب‌های کاربران ایرانی خود را بدون هشدار قبلی مسدود کرده بود و بسیاری از ایرانی‌ها که گاه ده‌ها هزار دلار در این بازار سرمایه داشتند، دسترسی به پول‌های خود را از دست دادند.

درباره نویسنده

اتاق خبر راه پرداخت

در اتاق خبر راه پرداخت ما همه خبر‌های قابل انتشار مربوط به صنعت بانکداری و پرداخت الکترونیک ایران را در راه پرداخت منتشر می‌کنیم. ما در راه پرداخت تلاش می‌کنیم بیش و پیش از خبررسانی، تحلیل ارائه کنیم. اما مخاطبان ما می‌توانند از طریق اتاق خبر در جریان مهم‌ترین رویدادها و روندها هم قرار بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

/* ]]> */