نشریه عصر تراکنش

«عصر تراکنش» نام نشریه چاپی «شبکه راه پرداخت» است. این نشریه هر ماه منتشر می‌‌شود و تمرکزش بر فناوری‌های مالی یا فین‌تک است. آخرین شماره این نشریه را می‌توانید از طریق اپلیکیشن جار یا طاقچه دانلود و مشاهده کنید.

برای اشتراک ماهنامه عصر تراکنش با شماره تلفن ۰۲۱۴۶۰۱۰۵۳۹ تماس بگیرید.

پیش از این و در دی‌ماه سال ۱۳۹۲ این صفحه را درست کردیم و در آن فایل پی‌دی‌اف نشریه‌هایی با عنوان «عصر تراکنش» را منتشر کردیم که الان هم در دسترس شماست. از همان زمان می‌خواستیم نشریه‌ای چاپی داشته باشیم با عنوان عصر تراکنش؛ تصور می‌کنیم نشریه چاپی کانالی مکمل فضای سایبر است؛ هرچند از اعماق وجود ایمان‌داریم که فناوری همه‌چیز را تغییر داده، منتها برای این‌که تأثیرگذاری پیام‌مان بیشتر باشد در این سال‌ها بارها تن دادیم به این سنتی‌ترین کانال پیام‌رسانی یعنی چاپ.

ببینید: مطالب عصر تراکنش در راه پرداخت

بعداز این چند شماره از عصر تراکنش سال ۹۲ تا بهار سال ۹۴ ویژه‌نامه‌های ماهانه‌ای منتشر می‌کردیم که ضمیمه هفته‌نامه عصر ارتباط منتشر می‌شد. برای اولین بار در فضای فناوری اطلاعات بانکی ایران صحبت از چیزهایی کردیم که امروز خیلی از آن‌ها به یک امر روزمره تبدیل‌شده است. البته شیوه‌ای که برای تولید و انتشار نشریه به کاربردیم را بعداً کسان دیگری آمدند و از آن الگوبرداری کردند. آخرین شماره آن نشریه که در بهار ۹۴ منتشر شد، جلدی داشت که تیتر اصلی آن این بود:«سال فناوری‌های مالی». تاریخ بعدا نشان داد که پیش«بینی آن سال» تا چه اندازه به واقعیت نزدیک بوده است.

ببینید: ماهنامه عصر تراکنش اولین نشریه چاپی فین‌تکِ ایران منتشر شد

عصر تراکنش ادامه همان فعالیت‌هایی است که در راه پرداخت شروع کردیم. عصر تراکنش یک نشریه ماهانه است و هیچ شعبه‌ای در هیچ جای دیگری ندارد. عصر تراکنش قرار است فضایی باشد برای طرح مهم‌ترین روندها و رویدادهای مرتبط با فین‌تک ایران. مدت‌ها بود منتظر لحظه‌ای بودیم که بتوانیم نشریه را منتشر کنیم.

بالاخره رسیدیم به نقطه‌ای که توانستیم اولین شماره نشریه عصر تراکنش را منتشر کنیم. مأموریت این نشریه در راستای مأموریت راه پرداخت است؛ کمی عمیق‌تر و تحلیلی‌تر. عصر تراکنش امتداد راه پرداخت است در دنیای فیزیکی. گفتیم کمی تحلیلی‌تر از راه پرداخت؛ به همین دلیل در کل نشریه حتی یک مصاحبه پرسش و پاسخی وجود ندارد. این نشریه‌ای است که می‌خواهد صدای فین‌تک ایران باشد.
می‌خواهیم به گوش دولتمردان، حاکمان، سیاست‌گذاران، سیاستمداران، اقتصاددان‌ها، دانشگاهی‌ها، تأثیرگذاران، کارآفرین‌ها، بانکدارها، نوآورها و همه و همه این پیام را برسانیم که دنیای فناوری در حال تغییر دادن همه آن چیزهایی است که تا امروز به آن‌ها عادت کرده بودیم.
در این مسیر تعریفی ساده از فین‌تک داریم: کاربرد نوآورانه فناوری برای ارائه خدمات مالی. این تعریف ما دامنه وسیعی از کسب‌وکارها را در برمی‌گیرد. نیازی به گفتن نیست که مانند راه پرداخت تمرکزمان بر ایران است و در کنار آن نیم‌نگاهی هم به جهان داریم.
در این راه سخت بیش‌تر از همیشه نیازمند همراهی شما هستیم که اگر نبود همراهی شما، راه پرداختی هم نبود.
راه دور است و بیابان در پیش …

/* ]]> */