راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

پردازش ابری اولویت اول سازمان‌ها نیست

همکاران سیستم- بیش از نیمی از مراکز و سازمان‌های شرکت‌کننده در یک بررسی جدید اعلام کردند که اولویت اصلی آن‌ها در جریان استفاده از ابزارهای مبتنی بر فضای پردازش ابری(Cloud Computing) آماده‌سازی سازمان برای پذیرش این ابزارها است و بر این اساس انتقال کامل فرآیندهای سازمانی به ابزارهای مبتنی بر فضای پردازش ابری جزو اولویت‌های اصلی آن‌ها محسوب نمی‌شود.

شرکت Computacenter که در زمینه ارایه خدمات زیرساخت IT فعالیت می‌کند بیش از ۲۰۰ سیاست‌گذار فناوری در شرکت‌ها و سازمان‌ها را مورد نظرسنجی قرار داد و در پایان دریافت، ۲۰ درصد سازمان‌ها هیچ برنامه‌ای برای استفاده از ابزارهای مجازی‌سازی داخلی ندارند و در مقابل ۲۰ درصد آن‌ها به طور کامل سیستم‌های داخلی خود را مجازی کرده‌اند.

به طور کلی ۵۱ درصد سازمان‌ها اعلام کرده‌اند که اولویت مهم و اصلی آن‌ها برای سال جاری میلادی آماده‌سازی زیرساخت‌های IT برای استفاده از آن‌ها در فضای پردازش ابری است. این بررسی همچنین نشان داد که ۲۸ درصد سازمان‌ها در تلاشند تا پایان سال جاری میلادی بسیاری از فرآیندهای کاری خود را به فضای پردازش ابری انتقال دهند. در این میان ۷۲ درصد از سازمان‌ها بر آزمایش قابلیت‌های اختصاصی ابزارهای مبتنی بر این فضا از جمله خدمات پست‌الکترونیکی، آزمون وتوسعه و هاستینگ تمرکز کرده‌اند.

لازم به ذکر است که برخی شرکت‌ها و سازمان‌ها هیچ تفکری برای استفاده از این ابزارها ندارند و در این میان ۸ درصد تصمیم‌گیرندگان اصلی در زمینه IT در شرکت‌ها و سازمان‌ها گفته‌اند که برای پیوستن به این فرآیند طی سال جاری میلادی هیچ برنامه‌ای ندارند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.