راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

پردازش ابری اولویت اول سازمان‌ها نیست

همكاران سيستم- بيش از نيمي از مراکز و سازمان‌هاي شرکت‌کننده در يک بررسي جديد اعلام کردند که اولويت اصلي آن‌ها در جريان استفاده از ابزارهاي مبتني بر فضاي پردازش ابري(Cloud Computing) آماده‌سازي سازمان براي پذيرش اين ابزارها است و بر اين اساس انتقال کامل فرآيندهاي سازماني به ابزارهاي مبتني بر فضاي پردازش ابري جزو اولويت‌هاي اصلي آن‌ها محسوب نمي‌شود.

شرکت Computacenter که در زمينه ارايه خدمات زيرساخت IT فعاليت مي‌کند بيش از 200 سياست‌گذار فناوري در شرکت‌ها و سازمان‌ها را مورد نظرسنجي قرار داد و در پايان دريافت، 20 درصد سازمان‌ها هيچ برنامه‌اي براي استفاده از ابزارهاي مجازي‌سازي داخلي ندارند و در مقابل 20 درصد آن‌ها به طور کامل سيستم‌هاي داخلي خود را مجازي کرده‌اند.

به طور کلي 51 درصد سازمان‌ها اعلام کرده‌اند که اولويت مهم و اصلي آن‌ها براي سال جاري ميلادي آماده‌سازي زيرساخت‌هاي IT براي استفاده از آن‌ها در فضاي پردازش ابري است. اين بررسي همچنين نشان داد که 28 درصد سازمان‌ها در تلاشند تا پايان سال جاري ميلادي بسياري از فرآيندهاي کاري خود را به فضاي پردازش ابري انتقال دهند. در اين ميان 72 درصد از سازمان‌ها بر آزمايش قابليت‌هاي اختصاصي ابزارهاي مبتني بر اين فضا از جمله خدمات پست‌الکترونيکي، آزمون وتوسعه و هاستينگ تمرکز کرده‌اند.

لازم به ذکر است که برخي شرکت‌ها و سازمان‌ها هيچ تفکري براي استفاده از اين ابزارها ندارند و در اين ميان 8 درصد تصميم‌گيرندگان اصلي در زمينه IT در شرکت‌ها و سازمان‌ها گفته‌اند که براي پيوستن به اين فرآيند طي سال جاري ميلادي هيچ برنامه‌اي ندارند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.