راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

سرمایه بانک حکمت ایرانیان ۵۰ درصد افزایش پیدا می‌کند

به گزارش روابط عمومی بانک حکمت ایرانیان، به استناد مصوبه مجمع عمومی فوق‌العاده مورخه ۲۵ خرداد ۹۶ بانک حکمت ایرانیان، مقرر شد سرمایه این بانک از مبلغ ۴۰۰۰ میلیارد ریال به مبلغ ۶۰۰۰ میلیارد ریال افزایش یابد.

در این راستا مراحل زیر طی شده است:

 

۱. اخذ مجوزهای مربوطه

با عنایت به پیگیری‌های به عمل آمده، مجوز بانک مرکزی مبنی بر موافقت با افزایش سرمایه ۵۰ درصدی طی شماره ۳۴۳۲۳۳۹۵ مورخه ۱۳۹۵/۱۰/۲۸ اخذ شد.

در ادامه مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار مبنی بر انتشار سهام شرکت، طی شماره ۰۰۱-۲۵۳۷۹۱/۹۶۴ مورخه ۱۵/۰۱/۱۳۹۶ اخذ شد.

با عنایت به الزام اداره ثبت شرکت‌ها، مجوز انتشار اعلامیه پذیره‌نویسی نیز طی شماره ۱۳۹۶۳۰۴۰۰۹۰۱۱۲۷۷۷۵ مورخه ۱۳۹۶/۱۱/۱۰ اخذ شد.

 

۲. عرضه عمومی حق تقدم سهام بانک

حق تقدم‌های سهام بانک طی دو مرحله در بازار فرابورس ایران عرضه عمومی شد که در مرحله اول تعداد ۱,۴۹۳,۷۸۶,۴۴۵ و در مرحله دوم ۵۰۶,۲۱۳,۵۵۵ سهم از سهام جدید توسط سهامداران شرکت پذیره‌نویسی شد.

 

۳. مجوز بلامانع بودن منشأ واریزی‌های سهامداران طی عرضه عمومی

از آنجایی که ثبت افزایش سرمایه بانک‌ها و مؤسسات اعتباری (در اجرای قانون مبارزه با پول‌شویی) نیازمند اخذ مجوزهای لازم از اداره مبارزه با پول‌شویی بانک مرکزی است، لذا در حال حاضر مکاتبات لازم با مبادی ذی‌ربط صورت گرفته و پیگیری‌های مقتضی در حال انجام است.

 

۴. ثبت افزایش سرمایه بانک نزد اداره ثبت شرکت‌ها

پس از اعطای مجوز اداره مبارزه با پول‌شویی بانک مرکزی مبنی بر بلامانع بودن منشأ واریزی‌های سهام‌داران، مجوز ثبت نزد اداره ثبت شرکت‌ها نیز اعطا می‌گردد که قابلیت ثبت را دارد.

 

۵. بازه زمانی مورد انتظار جهت ثبت افزایش سرمایه بانک

از آنجایی که طی سال‌های اخیر، اصلاح ساختار سرمایه بانک‌ها و مؤسسات اعتباری و همچنین افزایش سرمایه این نهادها به منظور بهبود نسبت کفایت سرمایه آن‌ها مورد توجه دولت بوده، لذا انتظار می‌رود ثبت آن نزد اداره ثبت شرکت‌ها تا پایان خردادماه ۱۳۹۷ به طول انجامد.

1 نظر
  1. محمدعلی می‌گوید

    سهام بانک حکمت همه اجباری بوده وهیچ ارزش واعتباری ندارد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.