راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

اولین جلسه مدیران عامل بانک‌ها در سال ۹۷ در موسسه ملل

نخستین جلسه مدیران عامل بانک‌ها در سال ۹۷ در موسسه اعتباری ملل آغاز شد. به گزارش روابط عمومی موسسه اعتباری ملل، در این جلسه مدیران تمام بانک‌های دولتی، خصوصی و مؤسسات مالی و اعتباری حضور دارند. امروز سه‌شنبه ۲۱ فروردین‌ماه ۱۳۹۷ موسسه اعتباری ملل میزبان مدیران بانک‌های دولتی، خصوصی و مؤسسات اعتباری است.

ولی‌الله سیف رئیس‌کل بانک مرکزی نیز در این جلسه حضور خواهد داشت. مدیرعامل موسسه اعتباری ملل با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص حمایت از کالای ایرانی حمایت و همدلی بین بانک‌ها را لازمه پیشبرد اهداف اقتصادی و ارتقا صنعت داخلی کشور دانست.

مدیرعامل موسسه اعتباری ملل بیان کرد: «توکل به خداوند و وحدت بین مؤسسات مالی برای خدمت‌رسانی بهتر لازم است. پیشنهاد می‌کنم کار گروهی متشکل از مدیران بانک‌ها برای بررسی نواقص و رفع‌ورجوع آنها تشکیل گردد.»

حسین زاده مدیرعامل بانک ملی ایران گفت: «نظام بانکی در تمام بحران‌ها و اتفاقات ناگوار حضور داشته و کمک‌رسانی کرده است، ولی همیشه با انتقادهای فراوان از سوی مردم همراه بوده است. برگزاری چنین جلساتی نقطه عطفی برای همفکری مدیران ارشد بانک‌ها در جهت رفع نواقص و شفاف‌سازی این‌گونه مسائل است.»

پرویزیان مدیرعامل بانک پارسیان تصریح کرد: «در حال حاضر نهادهای مالی و بانک‌ها با دو ریسک بزرگ مواجه هستند:

۱-ریسک نرخ ارز

۲-نرخ سود بالای بانکی

برگزاری چنین جلساتی می‌تواند به هماهنگی و افزایش بهره‌وری بانک‌ها کمک کند.»

پرویزیان با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص حمایت از کالای ایرانی گفت: «بانک‌ها مسئولیت ویژه‌ای برای پیشبرد اهداف اقتصاد داخلی و حمایت از تولیدکنندگان ایرانی دارند. کارت‌های اعتباری می‌تواند گزینه مناسبی برای رسیدن به این هدف باشد. برنامه‌های سال گذشته بانک مرکزی در خصوص کارت‌های اعتباری باید اصلاح شود.»

آیت‌الله جوادی خطاب به آیت‌الله اسلامیان بیان کرد: «مشکلاتی همچون نرخ بالای سود و هزینه‌های زیاد بانک‌ها که نرخ سود را برای بانک‌ها بالای ۲۵ درصد می‌کند وجود دارد. این جلسات همفکری و اتحاد را برای حل این مسائل ایجاد می‌کند.»

شبهاتی برای مراجع عالی‌قدر وجود دارد که نظام بانکی همسو با شرع اسلام فعالیت می‌کند یا خیر که صراحتاً می‌گویم بله تمام سودها و تعرفه‌ها با تعریف اسلام از فعالیت‌های مالی همسو است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.