راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

سرمایه‌گذاران ارزهای رمزنگاری‌شده در معرض خطر هکرها

هکرها و مجرمان سایبری از طریق انتشار یک بدافزار خطرناک به منظور استخراج ارزهای رمزنگاری‌شده به بیش از ۴۰۰ هزار رایانه در جهان دسترسی و نفوذ یافته‌اند.

به گزارش ایسنا، به نقل از وب سایت news.bitcoin، در چند سال اخیر ارزهای رمزنگاری‌شده بسیاری همچون بیت‌کوین، مونرو و ریپل از محبوبیت و استقبال بی‌نظیری برخوردار شدند و همین امر موجب شد کاربران بسیاری به کسب درآمد و پول در فضای مجازی روی آورند که این خود دلیل محکمی بود برای آنکه تعداد زیادی از اپلیکیشن‌ها و وب‌سایت‌هایی که پلتفرم و بستر مناسبی برای استخراج این ارزهای رمزنگاری‌شده فراهم می‌کردند، مانند قارچ در فضای اینترنت رشد کنند.

حالا بر اساس جدیدترین گزارش‌های منتشر شده، مجرمان سایبری و هکرها یک بدافزار خطرناک را منتشر کرده و به‌وسیله آن به بیش از ۴۰۰ هزار رایانه و دستگاه الکترونیکی دسترسی و نفوذ پیدا کرده‌اند.

بیشتر این حملات بدافزاری به رایانه‌های شخصی در کشورهای روسیه، ترکیه و اوکراین اتفاق افتاده است. به نظر می‌رسد کاربرانی که در ارزهای مجازی سرمایه‌گذاری‌های بیشتری انجام می‌دهند، بیشتر در معرض سوءاستفاده هکرها قرار می‌گیرند.

تاکنون تعداد کثیری از کاربران در فضای مجازی قربانی حملات بدافزاری وبسایت‌های حاوی تبلیغات برای استخراج و ماینینگ ارزهای رمزنگاری‌شده شده‌اند و حساب‌های کاربری و دستگاه‌های الکترونیکی متصل به اینترنتشان مورد سوءاستفاده هکرهای ارزهای رمزنگاری‌شده قرار می‌گیرد.

به همین خاطر بسیاری از تحلیلگران بر این باورند که افزایش این اعداد و ارقام می‌تواند تهدید بزرگی برای امنیت سایبری و حفاظت از اطلاعات کاربران در فضای مجازی باشد.

کمتر از یک ماه پیش اعلام شد یک بدافزار جدید کشف شده که کاربران را در وب‌سایت‌ها به دانلود و نصب نرم‌افزاری که ارز رمزنگاری‌شده استخراج می‌کند، تشویق می‌کند تا اطلاعاتشان را به سرقت ببرد.

بسیاری از هکرها و مجرمان سایبری به منظور استخراج بیت‌کوین ماینینگ، از حساب‌های کاربری، مرورگرهای اینترنتی و دستگاه‌های متصل به اینترنت کاربران (گوشی همراه و رایانه) بدون اجازه آنها سوءاستفاده کردند و این امر مشکلات و چالش‌های متعددی را برای کاربران در فضای اینترنت ایجاد کرد.

آمار حملات سایبری و هک در سال گذشته میلادی ۲۰۱۷، به اوج خود رسیده است و با توجه به افزایش روزافزون حملات سایبری از سوی هکرها، کشورها و شرکت‌های کوچک و بزرگ زیادی در سراسر جهان هدف این‌گونه حملات قرار گرفته و آسیب‌ها، خسارات جبران‌ناپذیری را متحمل شده‌اند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.